недеља, 24. март 2024.

Studentski centar - Partizan 78-84

I drugi put u sezoni slavili smo protiv podgoričkih Studenata, ovaj put na njihovom terenu i tako im se revanširali za poraz u finalu Superkupa. Utakmicu smo otvorili sa vođstvom 0-5 i sve do sredine 1/4 uglavnom smo bili u prednosti, da bi pri rezultatu 13-14, Đuša promašio dodatno bacanje pa je domaćin serijom 9-0 preuzeo kontrolu i tako se nastavila tradicija da protiv Studentskog centra nikada nismo bili u plusu u Podgorici nakon prve deonice (26-20). Iako smo u drugoj u par navrata bili i na -9, uspeli smo da dođemo do izjednačenja (35-35), ali je protivnik vratio vođstvo pred odlazak na veliki odmor (41-38). Uz to, problem je bio i 3 lične Bruna. Balša se razigrao u nastavku i zahvaljujući njemu uspeli smo brzo da preokrenemo i održavamo razliku tokom cele treće deonice, a pred početak poslednje na semaforu je stajalo 58-63. Domaćin nam je non-stop disao za vrat sve do 3 minuta pre kraja da bi nam Balša zakucavanjem doneo prvi put dvocifrenu prednost (69-80) i tako najavio da drame neće biti. Imali smo i večeras najvećih +13 (71-84), a onda je protivnik uspeo serijom 7-0 da ublaži poraz. Balša je bio najefikasniji, za 2 skoka mu je izmakao dabl-dabl, a pratili su ga Kevin i Nane. Džej se jedini nije upisao u strelce, dok Bruno, Frenk, Đuša i Ogi nisu ni ulazili u drugom delu. Aleksa je preskočio ovaj duel, trebaće nam odmoran za naredni. Sledećeg vikenda se ponovo vraćamo u Moraču gde će pasti odluka o drugom mestu, ali pre toga čeka nam mnogo važan meč sa Olimpijakosom u četvrtak u Areni. Očekujemo pobedu i nadamo se Zekovom povratku. Volim Partizan!

Partizan: Smith, Koprivica 20, Punter 16, Smailagić 7, Jaramaz 2, Nunnally 17, Trifunović 2, Anđušić 5, Dozier 5, Ponitka 2, Kaminsky 4, Caboclo 4.