четвртак, 21. март 2024.

Partizan - Real Madrid 76-88

Poslednja 3 minuta treće deonice rešila su pitanje pobednika, tačnije kada je Real serijom 16-0 došao do nedostižne prednosti. Meč smo otvorili sa 5-0, protivnik je bio 3 i po minuta bez koša, iz igre čak 4 i po, ali su onda zabeležili 8 uzastopnih poena i preuzeli vođstvo. Prva deonica je završena sa skromnim brojem poena (13-13), a mogla je da bude i sa još manje da nismo primili trojku sa 10 metara uz zvuk sirene. Frenk je bio najraspoloženiji, pridružio mu se i Nane, a iako smo vodili u većem delu prvog dela, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 31-33. U nastavku su igrači bili šuterski raspoloženiji, videli smo efikasniju igru uz rezultatsku klackalicu, a Frenk je prednjačio u našem timu. A onda - šok. Pri rezultatu 54-52, gosti su napravili spomenutu seriju i sa ozbiljnom razlikom ulaze u odlučujuću deonicu. Kevin i Pi Džej su promašivali šuteve koje obično pogađaju, kao i Aleksa kada krene na ulaz, uvukla se nervoza u celu ekipu, što je Real iskoristio da se odlepi. Do kraja utakmice nismo uspeli da zabeležimo ni neku mini seriju kako bi im bar pripretili, pa je Real rutinskli sačuvao prednost. Frenk je bio prvi strelac tima, pratili su ga Kevin i Nane, Ogi i Đuša igrali kratko u prvom poluvremenu, Trifa i Balša nisu ni ulazili, a Džej je opet bio višak. Idemo dalje, slede nam 3 odlučujuća meča do kraja regularnog dela Evrolige (dva kod kuće) i sve je na nama. Ali pre toga očekuje nas važan meč u Podgorici protiv Studentskog centra, idemo po novu pobedu na Jadranu. Volim Partizan!

Partizan: Avramović 10, Koprivica, Punter 16, Smailagić, Jaramaz, Nunnally 16, Trifunović, Anđušić 3, Dozier 3, Ponitka, Kaminsky 19, Caboclo 9.