недеља, 31. март 2024.

Budućnost - Partizan 83-89

I drugi put u 7 dana trijumfovali smo u Morači, ovaj put u derbiju kola i meču koji je odlučivao o poziciji broj 2. Od starta smo gledali izjednačenu utakmicu i rezultatsku klackalicu, a Kevin je bio jedini raspoložen u našem timu i zahvaljujući njemu smo imali prednost na prvom malom odmoru, iako je Aleksa ubacio trojku uz zvuk sirene (21-23). U drugoj deonici, kapitenu su se priključili poenima Zek i Nane, sredinom četvrtine Pi Džej je povredio zglob pa je morao na klupu, a finiš prvog dela obeležile su trojke na obe strane. Na polovini utakmice kao da se nije ni igralo jer je na semaforu stajalo 44-44. Na sreću, povreda Pi Džeja nije bila ozbiljnija, odmah se vratio na parket u nastavku, a mi smo bolje otvorili drugo poluvreme i brzo došli do najveće prednosti (48-55). Budućnost je pokušala da se vrati trojkama, ali to nas nije poljuljalo, mirno smo priveli 3/4 kraju i održali razliku pred odlučujućih 10 minuta (63-70). Dva puta smo dolazili do večeras najvećih +9 i imali priliku ranije da prelomimo utakmicu, ali je domaćin polako topio našu razliku. Na minut pre kraja i pri rezultatu 81-82, imali su slobodno bacanje za prvo i jedino izjednačenje u drugom poluvremenu, nisu ga iskoristili, pa je Zek sa 5 vezanih poena rešio pitanje pobednika. Zek je bio i najefikasniji (trojke 4/5), mnogo nam je nedostajao prethodnih nedelja, a pokazao je koliko je jak na psihološkom planu nakon tragedije koja mu se desila. Kevin odigrao kapitenski, falila mu je asistencija za dabl-dabl učinak, Nane tradicionalno voli obruče u Morači (3/3 za 3), a Pi Džej i Frenk igrali toplo-hladno. Sa klupe nije ulazio samo Đuša (drugi meč zaredom), dok su Ogi i Džej bili prekobrojni za ovaj duel. Važna pobeda pred ono što nam sledi, a to je borba za plej-in Evrolige. U četvrtak gostujemo Albi u Berlinu, a verujem da ćemo se tamo ponovo vratiti u maju. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 22, Avramović 4, Koprivica 4, Punter 19, Smailagić, Nunnally 15, Trifunović, Anđušić, Dozier 10, Ponitka 2, Kaminsky 11, Caboclo 2.