уторак, 19. март 2024.

Partizan - Baskonija 87-83

Važan trijumf u borbi za razigravanje, na kraju tesno iako protivnik nijednom nije imao vođstvo. Kontrola rezultata od starta, meč smo otvorili Kevinovim alej-upom za Bruna, a uz njih dvojicu, jedino je još Frenk postizao poene u prvoj deonici koja je završena 23-16. Držali smo ih na distanci i u drugoj, došli i do dvocifrene prednosti nakon Đušinog koša uz faul (38-27), a onda je usledio pad u finišu prvog dela pa nikako nismo mogli biti zadovoljni rezultatom na poluvremenu (44-42). Bilo je bitno da im u nastavku ne dozvolimo da produže pozitivnu seriju sa kraja prvog poluvremena i u tome smo uspeli. Vraćali smo i dvocifrenu razliku u par navrata, blistao je Frenk u tim trenucima pa smo u poslednjih 10 minuta imali lepu prednost (69-60). Kada smo došli do 78-66 činilo se da ćemo rešiti pitanje pobednika mnogo ranije, ali se to nije desilo. Prednost se polako topila, u samom finišu smo ušli u problem sa organizacijom i prevođenjem lopte, a onda je na scenu stupio Pi Džej koji je pogodio na 18 sekundi pre kraja, a zatim odigrao odlično i u odbrani i tako postao junak meča. Centarski tandem Frenk i Bruno su obeležili ovaj duel, prvi je bio najefikasniji, a drugi je upisao dabl-dabl, kapiten ih je pratio poenima, a veoma važnu trojku, svoju drugu, ubacio je Poni u završnici. Nane je sačuvao municiju za četvrtak, kao i Aleksa energiju. Svi su dobili šansu, neko samo u jednom poluvremenu, a Džej je bio višak večeras. Treba odmah zaboraviti ovaj meč jer nam za manje od 48 sati stiže Real, idemo po novu pobedu - za plej-in i za Zeka. Volim Partizan!

Partizan: Avramović 9, Koprivica, Punter 18, Smailagić, Jaramaz 2, Nunnally 3, Trifunović 2, Anđušić 3, Dozier 6, Ponitka 6, Kaminsky 20, Caboclo 18.