понедељак, 11. март 2024.

Borac - Partizan 77-84

Teže nego što smo očekivali preskočili smo još jednu prepreku na Jadranu i ostali u trci za drugo mesto. Dobro smo otvorili, nakon 0-6 brzo smo došli i do dvocifrene prednosti (5-15), ali to nije bilo dovoljno ni za bar minimalac na prvom malom odmoru jer smo primili trojku sa 10 metara uz zvuk sirene (26-26). U drugoj deonici ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do finiša prvog poluvremena, da bi tada usledila naša serija od 10-0 u poslednjih 2 minuta i tako na veliku pauzu odlazimo sa 41-49. Balša je već na polovini meča imao 4 blokade, a Aleksa i Đuša su bili najraspoloženiji u napadu. Za 7 i po minuta u nastavku postigli smo samo 5 poena, i to sve Džej, pa je domaćin ponovo prišao i smanjio zaostatak sa poluvremena pred poslednju deonicu (57-61). Kako smo finiširali prvo poluvreme tako smo i drugo. Na 3 minuta pre kraja, na semaforu je stajalo 73-69 za Borac, a onda serijom 13-0 rešavamo utakmicu u našu korist. Smaja ubacuje 2 trojke, Zek jednu, a sve im je asistirao Aleksa, pa smo tako izbegli neizvesnu završnicu. Zek je bio prvi strelac, dabl-dabl mu je izmakao za skok, Nane zaigrao posle par propuštenih mečeva zbog povrede ramena, ali nije podesio nišanske sprave, Smaja podsetio na svoje najbolje dane, Trifa ponovo opravdao minutažu, a Bruno je večeras bio loš pod oba koša, za kratko vreme koje je proveo na terenu. Van protokola su bili Ogi, Pi Džej i Frenk, a Tristan jedini nije ulazio sa klupe, pa je tako svoj 21.rođendan proveo bez prolivenog znoja na parketu. Idemo dalje, sledi gostovanje Barseloni u četvrtak, vreme je za pobedu van Arene u Evroligi. Volim Partizan!

Partizan: Smith 8, Vukčević, LeDay 18, Avramović 16, Koprivica 4, Punter 4, Smailagić 8, Nunnally, Trifunović 14, Anđušić 12, Ponitka, Caboclo.