четвртак, 14. март 2024.

Barselona - Partizan 94-76

Još jedan poraz na evroligaškom gostovanju, Barselona je jedini tim protiv koga još ne znamo za pobedu od našeg povratka u elitno takmičenje. Bar ne u ligaškom delu, videćemo u plej-ofu ili na F4 ako se sretnemo. Kao i u Čačku pre 3 dana, utakmicu smo otvorili serijom 0-6 i vodili smo u prvih 7 minuta. Aleksa je bio veoma raspoložen i igrao je skoro sam protiv domaćina, ali je Barselona uspela da preokrene i prvu deonicu završi u plusu (29-23). Aleksa je nastavio da dominira, dobio je pomoć u Naneu, pa smo do odlaska na veliki odmor smanjili zaostatak (51-58). Loše smo krenuli u nastavku, primamo 4 otvorene trojke kao na treningu i protivnik lako dolazi do dvocifrene prednosti (67-52). Zek nas vraća u igru sa 6 vezanih poena za nepun minut, a pred odlučujuću deonicu na semaforu je stajalo 74-68. I onda kreće pad u našoj igri na oba kraja terena. Predali smo se već u prvim minutima poslednje četvrtine, a završili smo je sa ubačenim jednocifrenim brojem poena. Sličan meč kao i u Atini, Monaku i Istanbulu protiv Fenera, bili smo u igri sve do poslednjih 10 minuta, a onda neočekivano padali i poraženi sa velikom razlikom. Aleksa je bio ubedljivo najefikasniji, samo je još Zek ispunio očekivanja, a ostali ni blizu svojih mogućnosti. Ogi jedini nije ulazio, dok su Balša i Džej bili van protokola. Idemo dalje, već prekosutra dočekujemo FMP u Areni, na Jadranu moramo da nastavimo sa pobedama do kraja. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 16, Avramović 27, Punter 6, Smailagić 4, Jaramaz, Nunnally 7, Trifunović, Anđušić 3, Dozier 4, Ponitka, Kaminsky 6, Caboclo 3.