петак, 8. март 2024.

Olimpija Milano - Partizan 85-83

Još jednom glupo ispušten trijumf na gostovanju u Evroligi, pa smo sebi nepotrebno zakomplikovali situaciju. Prvo poluvreme su obeležili naši dobri startovi u obe deonice - svaku smo počinjali serijom 8-0, ali smo ih loše završavali. Nakon prvih 10 minuta domaćin je imao minimalnu prednost (22-21) koju je sačuvao do poluvremena (41-40) jer smo im dozvolili 10 uzastopnih poena pri rezultatu 29-35, dok smo mi 4 minuta bili bez koša. Ekipe su se smenjivile u vođstvu i u nastavku, da bi pri našoj prednosti 49-51 sudije svirale nepostojeći faul Kevinu, koji iznerviran zbog toga dobija tehničku grešku i zarađuje 4. ličnu. To ga je zakucalo za klupu do samog finiša meča, a odlično je otvorio drugo poluvreme. Pred odlučujuću deonicu na semaforu je stajalo 64-67. Sve viđeno do tada ukazivalo je na neizvesnu završnicu i tako je i bilo. Pola minuta pre kraja, Zek nam donosi izjednačenje nakon skoka u napadu i dodatnog slobodnog bacanja, a protivnik uzvraća dvojkom, 5 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene. Svi su očekivali da će Kevin odlučivati u poslednjem napadu, ili večeras raspoloženi Đuša, ali je Zek zasrljao i postao tragičar. Imali smo sjajnu podršku sa tribina, šteta za ispuštenu pobedu, ali još smo u borbi za plej-of. Aleksa je bio prvi strelac tima, Bruno potvrdio da je izašao iz krize, zatajio je Pi Džej, mnogo je falio povređeni Nane, a u igru nisu ulazili Džej i Balša. Idemo dalje, sledi duel protiv Borca u Čačku u ponedeljak. Volim Partizan!

Partizan: Smith, LeDay 12, Avramović 19, Koprivica, Punter 9, Smailagić 5, Trifunović, Anđušić 11, Dozier 2, Ponitka 5, Kaminsky 7, Caboclo 13.