недеља, 3. март 2024.

Partizan - Cedevita Olimpija 110-102

Pobedismo...

Bez Ogija, Nanea i Tristana, uspeli smo drugi put u 3 dana da zabeležimo trocifren broj poena, ali smo ih večeras i dobili. Nakon 95 primljenih poena u Ljubljani u prvom delu sezone, ubedljivo najgora ekipa Evrokupa ubacila nam je čak 102 poena u našoj dvorani. Od samog starta je bilo jasno da nas očekuje efikasna utakmica, gosti su je otvorili sa 3 vezane trojke, a pri rezultatu 8-9 pravimo seriju 11-0 i prvi put dolazimo do dvocifrene prednosti. Sve poene su postigli Kevin, Frenk i Pi Džej, vrlo brzo su im se pridružili Aleksa i Đuša pa je prva deonica završena sa velikom razlikom u našu korist (42-24) i drugim najvećim brojem poena neke ekipe za četvrtinu (rekord drži Cibona sa 43). Efikasna je bila i druga deonica, nakon Trifine krađe i zakucavanja imali smo ogromnih +21 (53-32), ali su gosti uspeli da koliko-toliko uhvate priključak do odlaska na veliki odmor. Po rezultatu i broju koševa na poluvremenu (70-57), neko ko nije gledao utakmicu pomislio bi da su već odigrane tri deonice, a ne da je tek polovina susreta. Uspeli smo da srušimo naš rekod lige po broju poena na poluvremenu ali, kad igramo sa Cedevita Olimpijom, ni +50 nam nije dovoljno da mirno privedemo meč kraju. Prednost se polako topila, gosti su uglavnom bili u jednocifrenom zaostatku, a u samom finišu meča uspevaju da priđu na jedan posed, čak i da imaju napad za izjednačenje. Na sreću, to se nije desilo pa smo nekako uspeli da dobijemo, ali i da nadoknadimo minus iz Ljubljane. Đuša je bio prvi strelac, izjednačio je svoj najbolji ovosezonski košgeterski učinak koji je imao u prvom kolu protiv Mornara, Bruno postigao važne poene u završnici i pokazao da se polako vraća u formu, a Aleksa je bio više raspoloženiji u prvom delu meča. Posle dugo vremena videli smo i Džeja na terenu, ali bolje da nismo jer je izgledao kao amater. Idemo dalje, sledi nam važan duel u petak u Milanu, nadamo se Naneovom povratku, a pobeda bi nam mnogo, mnogo značila. Volim Partizan!

Partizan: Smith, LeDay 8, Avramović 17, Koprivica, Punter 13, Smailagić 2, Trifunović 7, Anđušić 23, Dozier 7, Ponitka 11, Kaminsky 7, Caboclo 15.