петак, 3. фебруар 2023.

Žalgiris - Partizan 74-88

Rutiniranje "Zelenih" u drugoj najposećenijoj dvorani Evrolige, to mogu samo najjači timovi tj. budući šampioni tog takmičenja. Kontrola utakmice i rezultata od samog starta, domaćin je samo uspeo da povede 2-0 i bude u egalu do 4-4, a onda je kapiten upalio mašinu i brzo je doveo do dvocifrene prednosti (9-20) koju smo sačuvali do prvog malog odmora (15-26). Nismo stajali ni u drugoj deonici, naprotiv, svojom drugom trojkom Kevin nam je doneo veliku prednost (20-42), a Žalgiris je uspeo malo da smanji zaostatak do poluvremena (30-47). Očekivano, domaćin je u drugi deo utakmice ušao mnogo agresivnije, polako počeo da topi našu prednost i priđe na 52-58, i pred odlučujuću deonicu zadrži nadu da može do preokreta (54-61). Ali, brzo su shvatili da se to neće desiti. Do tada su sjajne role u napadu imali Papa, Kevin, Dante, Matijas i Smaja, a Nane je iskusno sačekao poslednju četvrtinu da isporuči 10 poena, bez promašaja i utiša domaće navijače koji su nemo buljili u semafor gde je stajalo 61-82. Ubica mekoge srca ruke - Džejms Naneli. Iako je Papa bio najefikasniji i pogodio par trojki preko ruke u trenucima opasnog naleta Žalgirisa, statistički gledano igrač utakmice je Zek, uz još jedan dabl-dabl učinak ove sezone. Bravo za ceo tim, za stručni štab na odlično pripremljenoj i vođenoj utakmici, kao i za grupu crno-belih navijača koji su se često bolje čuli od brojnijih domaćina. Sa klupe nisu ulazili Tristan, Jam i Đuša, oni će sigurno dobiti minute na narednom meču. Ova pobeda se mora odmah arhivirati, o Kaunasu ćemo misliti opet kada se budemo tamo vratili u maju na F4, a već u nedelju nas očekuje "gostovanje" Megi. Hala sportova će biti premala da primi sve koji bi da pozdrave Kevina i družinu, zato sam ja svoju kartu kupio na vreme. Vidimo se tamo, volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 11, Avramović 3, Punter 14, Smailagić 8, Papapetrou 17, Exum 11, Nunnelly 10, Lessort 14, Trifunović, Anđušić, Madar.