четвртак, 9. фебруар 2023.

Bajern - Partizan 71-82

Pobedismo...

Još jedan bitan trijumf u Evroligi, četvrti zaredom, čime smo se za jedan korak približili plej-ofu. I opet smo bili samo zvanično gosti, jer je Minhen danas bio crno-beli grad. Grmelo je sa tribina tokom celog meča što je bio veliki vetar u leđa igračima da nastave sa dobrom formom i rezultatima. Nije se osetio izostanak Pape, kao ni da još 3 igrača nisu trenirala punom snagom (Trifa, Zek i Smaja), što govori o kvalitetu tima i stručnog štaba koji ga vodi i sprema za utakmice. Odlično smo počeli, pod vođstvom kapitena brzo stekli osetniju prednost (5-13), ali je Bajern uspeo da se vrati do kraja prve deonice i pogotkom uz zvuk sirene izjednači rezultat (19-19). Osim početnih 2-0, Bajern je još samo dva puta bio u vođstvu (26-23 i 29-28), a poslednji put je bilo nerešeno minut pre odlaska na veliki odmor (33-33). Od tada preuzimamo kontrolu rezultata i do poluvremena pravimo seriju 6-0. Sjajno smo krenuli i u nastavku, Nane nam je doneo prvu dvocifrenu prednost (35-45), "domaćin" pravi seriju 4-0, a mi uzvraćamo sa 9-0 za velikih 39-54. Na istom odstojanju smo ih zadržali i pred odlučujuću deonicu (45-60). Đuša je vezao 5 poena za večeras najvećih +20 (47-67), ni tada se Bajern nije predao i mini serijom 7-0 smanjuje zaostatak, ali ih je Danteova trojka definitivno dotukla. Do kraja više nije bilo dileme oko pobednika, pa je slavlje na tribinama, ali i kraj malih ekrana, moglo da počne. Kevin je bio najefikasniji, pratili su ga Matijas i Nane, a i Tristan je posle dužeg vremena dobio evropske minute. Idemo dalje, sledi nam duel sa Borcem u Pioniru u nedelju, vidimo se tamo da upišemo novu pobedu i igrače ispratimo u Niš po prvi ovosezonski trofej. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 2, Avramović 4, Punter 19, Smailagić 2, Exum 11, Nunnelly 15, Lessort 16, Trifunović 2, Anđušić 7, Madar 4.