петак, 24. фебруар 2023.

Partizan - Fenerbahče 94-97

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Ni iz trećeg pokušaja nismo srušili Fener u Beogradu, pa je tako nastavljena tradicija da uvek gosti slave u našim duelima. Večeras smo videli pravu lavovsku borbu, retko se dešavalo ove sezone da toliko nadskačemo protivnika, ali trojke su ovaj put presudile, kao i činjenica da smo ostali bez kapitena u poslednjih 3 i po minuta zbog 5 ličnih grešaka, a on je bio ubedljivo naš najefikasniji igrač. Otvaranje utakmice je obeležio Jam, gotovo da je igrao sam u napadu, ali to nije bilo dovoljno da prvu deonicu rešimo u našu korist (22-22). Krizni minute imali smo početkom 2/4 kada je Fener stekao dvocifrenu prednost (27-37), pa je opet mladi Izraelac povukao ekipu da uhvatimo priključak, međutim i on ušao u problem sa ličnim greškama što ga je automatski preselilo na klupu. Na polovini utakmice gosti su imali minimalnu prednost (46-47). U drugom poluvremenu Kevin je preuzeo odgovornost, pogađao je iz svih pozicija, i to najčešće pod faulom, pa smo u trećoj deonici uglavnom mi vodili, ali najviše 5 razlike, da bi pred odličujuću četvrtinu minimalac bio na našoj strani (69-68). Kevin nam je trojkom doneo poslednje vođstvo na meču (78-75), 7 i po minuta pre kraja, a onda je Fener napravio seriju 10-0, što će biti i ključno u ovom meču, jer smo u nastavku bezuspešno jurili zaostatak, iako smo par puta prilazili na jedan posed. Kapitenovo isključenje nam je umanjilo šanse za preokret, kao i očigledna sudijska greška kada su jednu našu loptu dodelili Feneru, a oni su to naplatili košem uz faul. Matijas je opet pružio sjajnu partiju i zabeležio novi dabl-dabl, a mnogo su nam falili poeni Zeka i Nanea. Đuša i Tristan nisu ulazili, a Trifu i Aleksu smo videli samo u drugom delu. Idemo dalje, do narednog duela imaćemo dosta vremena da se spremimo i da se sa trijumfom protiv Albe vratimo na pobednički kolosek. Vidimo se sledećeg četvrtka na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 2, Avramović 2, Punter 25, Smailagić 9, Papapetrou 7, Exum 17, Nunnelly 2, Lessort 15, Trifunović, Anđušić, Madar 15.