среда, 15. фебруар 2023.

Partizan - Spartak 91-69

Rutinski odrađena utakmica i izboreno polufinale. Spartak se držao u prvih 10 minuta (23-16), ali smo u nastavku dodali gas i do velikog odmora rešili pitanje pobednika (53-34). Protivnik je uspeo u 3/4 da smanji zaostatak na 12 poena i to je bilo to, brzo smo vratili razliku sa poluvremena i lagano je održavali do kraja. Opet smo šutnuli veliki broj trojki, isto kao za 2, a slobodna bacanja smo baš loše izvodili. Ne pamtim kada je Dante promašio čak 4 penala, verovatno ni on sam, ne sumnjam da će već na narednom meču to popraviti. Podelili smo veliki broj banana (9), a da je Balša tu, ta cifra bi bila dvocifrena. Sve je zabrinula povreda Tristana u prvoj deonici kada je nezgodno doskočio nakon zakucavanja i izvrnuo zglob, pa je hramajući napustio igru. Na sreću, vratio se na parket već u narednoj četvrtini i bez većih problema završio meč. Pred kraj priliku su dobili i juniori Savo Drezgić i Viktor Mikić, nema sumnje da će oni zauvek pamtiti ovaj dan. Matijas je bio najefikasniji, Zek je zabeležio novi dabl-dabl, a Kevin, Dante i Nane su sačuvali municiju za naredni duel. Sutra ćemo saznati ime protivnika u polufinalu koje je na programu u petak od 21h. Lagano preskočena prva prepreka, ostale su još dve do prvog trofeja u sezoni. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 9, LeDay 14, Drezgić 2, Avramović 13, Punter 3, Smailagić, Exum 8, Mikić, Nunnally 6, Lessort 17, Trifunović 5, Anđušić 14.