недеља, 5. фебруар 2023.

Mega - Partizan 78-103

Stigoh iz Hale sportova, pobedismo...

Još jedan rutinski trijumf uz maksimalno ozbiljan pristup od početka, pukla je i 6-a 100-tka u ABA, a kako smo igrali najbolje govori podatak da Željko nije tražio nijedan tajm-aut. Kao i Žalgiris pre 2 dana, i Mega je uspela samo da povede 2-0, a nakon prve deonice već smo imali dvocifrenu prednost (17-28). I u 2/4 nastavili smo da zatrpavamo koš protivnika, uz odlične procente za 3 poena. Brzo smo napravili seriju 18-3, da bi na minut i po pre odlaska na veliki odmor, na semafaru stajalo ubedljivih 32-64. Normalno je bilo da u nastavku spustimo gas, jer nas očekuje novo gostovanje u EL, pa je Mega uspela malo da ublaži poraz. Odlično raspoređena minutaža, Jam je bio prvi strelac tima, Nane je isporučio 4 trice već u prvom poluvremenu, i to bez promašaja, kum Lesor je dobio svoju pesmu od navijača, Zek je igrao najmanje, a Dante nije ni ulazio. Lepa atmosfera u našem nekadašnjem domu, navijači su mogli da uživaju u sjajnim akcijama i efektnim zakucavanjima, a na kraju su ovacijama pozdravili igrače i poželeli im uspešnu utakmicu i u Minhenu. Taj duel je na programu u četvrtak, Trinkijev Bajern je nezgodan rival, u to smo se uverili u Areni, ali ako budemo odigrali kao na nekoliko prethodnih mečeva. imaćemo velike šanse da nastavimo pobednički niz. Verujem da će tako i biti. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 6, LeDay 3, Avramović 10, Punter 13, Smailagić 13, Papapetrou 2, Exum, Nunnally 14, Lessort 9, Trifunović 5, Anđušić 13, Madar 15.