среда, 1. фебруар 2023.

Partizan - Asvel 92-71

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Odlična utakmica našeg tima i ubedljiv trijumf protiv vrlo nezgodnog protivnika. Kapiten je poveo ekipu od starta u napad, pogodio je nekoliko šuteva, a brzo su mu se priključili i ostali. Gosti su izdržali samo do polovine prve deonice kada je na semaforu stajalo 11-11, a onda je usledila naša serija 8-0 za solidnu prednost nakon kraja uvodne deonice (25-16). Nastavili smo agresivno i u drugoj, njihov najopasniji šuter De Colo nije mogao ni da pogleda ka našem košu, pa su još mogli da budu i zadovoljni sa rezultatom na poluvremenu (50-36). Ako je Kevin bio najzaslužniji za dobro otvaranje prvog dela meča, u drugom je to bio Trifa, koji je nastavio sa zrelim partijama i tako još jednom potvrdio ukazano poverenje. Za samo pola minuta doneo nam je 7 poena (5 je ubacio i jednom ukrao loptu) za velikih 57-38 i predaju Asvela već tada. Prednost je narasla na 75-46 u finišu 3/4, ali požrtvovanje i jaka odbrana ni tada nije splasnula, Tek kada je Željko povukao na klupu glavnu artiljeriju, gosti su malo došli do daha, pa su uspeli da ublaže poraz. Pored kapitena i Trife, standardno odlični bili su i Zek, Dante i Matijas, a raduje i Naneov doprinos u evroligaškom meču posle dužeg vremena. Aleksino kucanje je potez večeri, Smaja je ginuo u odbrani, pa nije puno snage i za napad, Jam i Đuša su ušli u poslednjoj deonici, a samo je Tristan presedeo na klupi ceo meč. Vlajko je ispratio pobedu do danas svojih saigrača, a od sutra nastavlja karijeru na drugom mestu. Želimo mu sve najbolje u daljoj karijeri, pošteno je odradio svaki trening i minute koje je dobijao. Bravo za ceo tim, ali i za stručni štab na odlično pripremljenoj utakmici. Idemo dalje, slede nam 3 gostovanja, a prvo je u petak protiv Žalgirisa. Ovo će nam biti prvo putovanje za Kaunas ove sezone, a drugo sledi u maju na f4. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 9, Avramović 6, Punter 22, Smailagić 3, Papapetrou 3, Exum 13, Nunnelly 10, Lessort 12, Trifunović 7, Anđušić 4, Madar 3.