субота, 18. фебруар 2023.

C.zvezda - Partizan 83-75

Poraz u polufinalu Kupa, pa tako ni nakon trećeg pokušaja nismo vratili "Žućkovu levicu" u naše vitrine. Iako smo imali vođstvo u većem delu meča, nismo bili na svom nivou u drugom poluvremenu što nas je na kraju koštalo pobede. Prvu deonicu smo rešili u našu korist na krilima Zeka (21-16), brzo su mu se pridružili Nane i Matijas za večeras najvećih 44-26, a pad je usledio u finišu prvog dela utakmice kada smo dozvolili protivniku seriju 8-0 i podnošljivih -10 na velikom odmoru. Opet smo dozvolili veliki broj ofanzivnih skokova i puno lako primljenih poena. Zek je odigrao celo poluvreme, bez sekunde odmora. Dante je ekspresno zaradio 3 lične greške što ga je izbacilo iz ritma, a Aleksa nije bio raspoložen da ga zameni, ni u organizaciji napada, ni u šutu. U nastavku se naša prednost polako topila, da bi u finišu 3/4 došlo do preokreta (58-59). Da stvari budu još gore, Zek i Dante su imali 4.lične, a Smaja i Đuša su bili neupotrebljivi. Kevin se nadobijao udaraca, ali sudije su bile slepe na to. Usledio je prekid od skoro pola sata pri rezultatu 60-69, a kada se nastavilo uspeli smo samo da priđemo na 73-77, ali nismo imali snage za neizvesnu završnicu. Nane je bio najefikasniji, Matijas je imao dabl-dabl učinak, a najmlađi trio - Tristan, Savo i Viktor nije dobio priliku. Ono što je dobro u ovom porazu je što ćemo imati dan više odmora pred pripremu za vrlo važan duel u četvrtak sa Fenerbahčeom. U tim se vraćaju Papa i Jam, nastavljamo napad na trofej EL, vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 16, Drezgić, Avramović 3, Punter 12, Smailagić, Exum 8, Mikić, Nunnally 19, Lessort 13, Trifunović 2, Anđušić 2.