четвртак, 19. јануар 2023.

Valensija - Partizan 89-81

Ni iz četvrtog puta nismo pobedili Valensiju, a opet smo poraženi identičnom razlikom kao i kada smo gostovali u istoj dvorani u oktobru 2018.godine. Ponovo su nas nadskakali a, kao i u Tel Avivu, dozvolili smo protivniku da već u prvoj deonici stekne prednost koju smo bezuspešno jurili do kraja meča. Jedina razlika je što smo ovaj put dobro otvorili utakmicu, vodili 13-9 (sve poene su postigli Kevin i Matijas), ali smo pali u drugoj polovini 1/4 što je domaćin iskoristio da na mali odmor ode sa 27-18. Već u prvom poluvremenu Valensija je došla do velikih +16 (45-29) i na polovini meča je zadržala dvocifrenu razliku (47-37). Malo smo se trgli u nastavku, prišli na 58-55, ali su se ponovo odlepili pred odlučujućih 10 minuta (69-58). Već na startu 4/4 Matijas je završio utakmicu zbog 5.lične greške, ali smo na 3 i po minuta pre kraja i dalje bili u igri (77-74). Bili bi još bliži da sudije nisu oprostile domaćinu očigledan nameran faul nad Đušom, čak i nakon gledanja snimka. Ali, više možemo da budemo ljuti na sebe zbog par neiskorišćenih kontri posle kojih smo primali poene. U finišu nismo imali koncentracije u odbrani da uđemo u neizvesniju završnicu, pa se i sa poslednjeg gostovanja u Španiji vraćamo poraženi. Dante je bio najefikasniji, Trifa je opet opravdao dobijene minute, Đuša je potrošio municiju na sinoćnjem treningu, Aleksa je bio totalno beskoristan, a Tristan jedini nije dobio šansu. Valensija je prva ekipa koja nas je 2 puta savladala u EL ove sezone - možda bude i jedina, videćemo. Idemo dalje, očekuje nas put za Podgoricu gde u nedelju igramo protiv Studentskog centra. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 7, Avramović, Punter 14, Smailagić 7, Papapetrou 3, Exum 22, Nunnally 5, Lessort 8, Trifunović 9, Anđušić 6, Madar.