понедељак, 16. јануар 2023.

Partizan - MZT Skoplje 120-67

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Ubedljiv trijumf uz naš rekordan broj postignutih poena, ne samo u ovoj sezoni nego od kada igramo ovo takmičenje. Ozbiljan pristup od starta i tokom celog meča, igrači su maksimalno ispoštovali sve koji su došli u halu, kao i protivnika, ali pre svega ispoštovali smo sami sebe tj. grb na svetom dresu. Nakon početnog vođstva gostiju (2-4) pravimo seriju od 8-0 i stičemo nedostižnu prednost već nakon prve deonice (29-15). Od tada pa sve do kraja meča razlika je rasla nakon svake četvrtine, trojke smo šutirali u neverovatnim procentima (možda smo postavili još jedan rekord Jadrana), svi sa klupe su dobili šansu, a uspeli smo i da odmorimo glavne nosioce tima. Nakon 2 propoštena meča, videli smo Nanea na terenu, a on je potvrdio da nije zaboravio da šutira. Danteovo zakucavanje u prvom poluvremenu bio je potez utakmice, Smaja je bio najefikasniji, a Vlajko i Đorđije su u civilu ispratili ovaj duel. Ovo ide u arhivu već večeras, Gagiju Nikoliću želimo da zadrži MZT u ligi, a mi se od sutra spremamo za susret koji nas očekuje u četvrtak, a to je gostovanje Valensiji. Mnogo bi nam značila pobeda u Španiji, neće biti lako, ali nadamo se da ćemo uspeti da im se revanširamo za poraz na našem terenu nakon produžetka. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 13, LeDay 5, Avramović 18, Punter 8, Smailagić 24, Papapetrou 3, Exum 9, Nunnelly 9, Lessort 6, Trifunović 5, Anđušić 6, Madar 14.