субота, 14. јануар 2023.

Partizan - Baskonija 83-65

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Prvi put u sezoni savladali smo jedan španski tim, i to onaj najefikasniji u EL, koji je ovaj put morao da se zadovolji sa skromnim učinkom u napadu. Iako smo odlično šutirali trojke, večeras nam je odbrana donela ovu ubedljivu pobedu. Pre početka utakmice, navijači su pozdravili Vanju Marinkovića, dobio je i dres na poklon od kluba, a on nam se "zahvalio" sa 4 ubačene trice. Ko zna, možda ga naredne sezone ponovo budemo gledali u svetom dresu. Ja ne bih imao ništa protiv, naprotiv. Zahvaljujući najviše Trifi i Papeu, došli smo do lepe prednosti nakon prve deonice (29-17), a u istom ritmu nastavili smo i u drugoj - tačnije do njene polovine i rezultata 47-28. Činilo se da ćemo lako ubaciti 60-ak poena do poluvremena i da ćemo doći do nove 100-tke na kraju. Umesto toga, usledio je neočekivan pad i blokada u našoj igri, skoro 5 minuta ne uspevamo da postignemo koš i samo zahvaljujući velikoj prednosti koju smo stekli, sačuvali smo dvocifrenu razliku na velikom odmoru (47-36). Naša loša serija se nastavila i na početku drugog poluvremena, Baskonija je prišla na samo 47-41, da bi konačno Trifa poenima prekinuo naš post od čak 6 i po minuta bez koša. Usledile su i 2 vezane Kevinove trojke koje su nam vratile pristojnije vođstvo i donele nam samopouzdanje na čijim krilima smo finiširali 3/4 i došli do kapitalne prednosti pred odlučujuću deonicu (67-50). Gosti više nisu imali snage da ponovo priprete, pa smo rutinski priveli utakmicu. Sve čestitke timu, ali treba istaći Trifinu najbolju partiju u EL, nadamo se da će ponoviti bar još neki put. Zek nikad manje nije uzeo šuteva na nekoj utakmici, pa ne čudi što je imao isti broj poena koliko i blokada, a nije izdržao da se posle jedne od njih baci za loptu preko reklame i završi kod foto-reportera - na sreću, nepovređen. U igru nisu ulazili Nane i Tristan, šansu će verovatno dobiti na sledećem meču koji je na programu u ponedeljak, kada nam u goste stiže MZT Skoplje. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 2, Avramović 7, Punter 12, Smailagić, Papapetrou 13, Exum 10, Nunnelly. Lessort 11, Trifunović 15, Anđušić 3, Madar 10.