среда, 11. јануар 2023.

Makabi - Partizan 90-81

Kada dozvoliš protivniku da otvori utakmicu serijom 12-0 pred svojim navijačima, i pri tom čekaš više od 4 minuta na svoje prve poene, jasno je da će te to na kraju koštati poraza. Od sredine prve deonice, ovaj meč se sveo na našu bezuspešnu jurnjavu zaostatka, iako smo nekoliko puta prilazili na 5-6 razlike i imali priliku da priđemo još više, usledile su nove greške na oba kraja terena i Makabi bi se opet odlepljivao. Poslednju šansu da u finiš uđemo sa neizvesnom završnicom propustili smo minut i po pre kraja, kada je Kevin promašio trojku pri rezultatu 73-67. Da poraz bude još bolniji, izgubili smo za poen većom razlikom nego što smo ih pobedili u Areni, pa će biti bolji u međusobnom duelu ako završimo sa istim skorom na tabeli. Neverovatno koliko smo imali neiskorišćenih kontri, a bilo ih je i 3 na 1, posle čega bi nas Makabi svaki put kažnjavao. Na poluvremenu je bilo 46-39 a, iako se protivnik ispromašivao u 3/4, ne da nismo uspeli da smanjimo razliku pred odlučujuću deonicu, nego je ona narasla na dvocifren minus (74-63). Ako je za utehu, Aleksa je odigrao najhrabrije (ne i najpametnije) u EL od izlaska iz povrede, pa će imati sve veću ulogu u našem timu i u ovom takmičenju. Jam, Nane i Smaja su počeli meč, ali nakon onakvog nesretnog starta, Željko ih je zakucao za klupu sve do kraja. Ni Đuša se nije proslavio, ne samo da ga nije hteo šut nego je i mnogo grešio, neočekivano za tako iskusnog igrača. Kapiten je bio najefikasniji, pratili su ga Dante, Aleksa i Zek, a jedino Tristan nije ulazio u igru. Ovaj meč moramo da zaboravimo odmah, već prekosutra dočekujemo Baskoniju na našem terenu, pobeda bi nam puno značila na rezultatskom, ali i psihološkom planu. Verujem da ćemo uspeti da dođemo do nje, vidimo se Areni. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 15, Avramović 15, Punter 22, Smailagić, Papapetrou 2, Exum 17, Nunnally 2, Lessort 5, Trifunović 3, Anđušić, Madar.