петак, 6. јануар 2023.

Partizan - Monako 100-80

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Veliki trijumf, uz odličnu timsku igru protiv vrlo nezgodnog protivnika. Utakmicu smo prelomili u poslednjoj deonici, tačnije od njenog otvaranja, a crno-bela Arena je prepoznala odlučujući trenutak meča, pa je pesmom nosila igrače do, ispostaviće se, ubedljive pobede. A sve do tada bilo je neizvesno i izgledalo je da nam ne gine još jedna stresna završnica. Monako je imao prednost na početku (5-9), ali je usledila naša serija od 14-0, što nam je donelo i finu prednost na prvom malom odmoru (26-17), uz odličnu Jamovu partiju. Gosti su se trgnuli u 2/4 i došli do preokreta (40-43), uzvratili smo novom serijom, ovaj put od 8-0, međutim, prednost na poluvremenu je bila minimalna (48-47). Usledila je neizvesna treća deonica, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a prednost sa poluvremena je ostala ista pred odlučujućih 10 minuta (69-68). A onda se upalila mašina. Serijom 10-0 otvaramo 4/4, Monako nije imao rešenja za našu petorku Dante-Đuša-Papa-Zek i Matijas, bukvalno nisu znali od koga im preti najveća opasnost, svi su zatrpavali njihov koš i igrali vrlo agresivno u odbrani. Kada je Papa ubacio trojku za 90-75, nešto manje od 3 minuta pre kraja, bilo je jasno ko će slaviti u ovom duelu. Odlični smo bili u šutu van linije 6.75, prednjačili su Kevin i Đuša sa po 4 trice, odnosno Jam i Papa sa po 3, a pod obručom je po ko zna koji put izdominirao Matijas, kome je za 2 skoka izmakao novi dabl-dabl učinak. Danteova energija bila je presudna u trenucima kada smo ih lomili, ali je ovo ipak bila pobeda celog tima. Biće prilike da neko od njih malo i odmori za par dana, tačnije u nedelje, kada nam u goste stiže Cibona. Očekuje nas košarkaški klasik, najveći derbi ABA lige, vidimo se opet na istom mestu da poguramo tim do nove pobede. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 10, Avramović, Punter 19, Smailagić 3, Papapetrou 9, Exum 11, Nunnally, Lessort 21, Trifunović, Anđušić 12, Madar 15.