недеља, 29. јануар 2023.

Partizan - Mornar 92-74

Stigoh iz Arene Pionira, pobedismo...

Lepo veče i sjajna atmosfera u hali kojoj smo mi doneli svetsku slavu i nastavljena pobednička serija na Jadranu. Iako nam je dugo trebalo da slomimo goste, na kraju smo upisali najubedljiviji trijumf nad Mornarom kod kuće (do večeras je najveća pobeda bila 13 razlike). Odmorili smo i 2 bitna igrača koje smo najviše trošili u prethodnom periodu, a nisu morali ni da se nešto preterano cimaju još par njih sa klupe. Videli smo veoma efikasnu 1/4, Mornar je na krilima Gregora Glasa uglavnom bio u vođstvo u tom periodu, a kod nas su samo Papa i Smajli bili raspoloženi za igru. Prvi put smo poveli 2 i po minuta pre kraja deonice, a ona se završila 28-26. Naredna je bila skroz drugačija, sa malo poena, a Mornar je uspeo da sa nerešenim rezultatom ode na veliki odmor. I u nastavku, protivnik se dobro držao, opipljiviju razliku pravimo tek na polovini 3/4 (58-49), ali su nam ponovo prišli na jedan posed, da bi smo se opet odlepili pred poslednju deonicu (71-62). Odmah na njenom startu, Trifa nam trojkom donosi prvi put dvocifrenu prednost koju smo polako povećavali do kraja meča. Papa je utakmicu završio kao prvi strelac našeg tima, pratili su ga Smajli, Zek i Aleksa, kome su dve asistencije falile do prvog dabl-dabla u sezoni. Tristan igrao samo prvih par minuta, brzo zaradio dve lične greške i više se nije vraćao na parket, Vlajko imao najveću minutažu od dolaska u klub, Jam nije imao svoje veče, a sve su to posmatrali u civilu Dante i Matijas. Idemo dalje, sledi nam treći duel u 6 dana, Asvel nam stiže u Arenu već u utorak, očekuje nas vrlo zahtevna utakmica protiv nezgodnog protivnika. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 14, Avramović 13, Punter, Smailagić 15, Papapetrou 19, Brodziansky 7, Nunnelly 3, Trifunović 9, Anđušić 10, Madar 2.