петак, 27. јануар 2023.

C.zvezda - Partizan 78-79

Pobedismo...

Očekivan trijumf, ovog puta nije bilo iznenađenja u Pioniru, znalo se da teško možemo 3 puta zaredom da izgubimo od istog protivnika, pogotovo slabijeg od nas. Šteta za primljenu trojku u poslednjoj sekundi, pa u međusobnom duelu nismo u prednosti ukoliko budemo imali isti skor sa večerašnjim protivnikom na kraju regularnog dela Evrolige. Dante i Matijas su odlično počeli utakmicu, postigli su naših prvih 10 poena, a kada smo prvi put poveli (9-10) na polovini prve deonice, vođstvo više nismo ispuštali do kraja. Na prvom malom odmoru rezultat je bio 18-20, a na poluvreme odlazimo sa 37-45 i propuštenom šansom da imamo i dvocifrenu razliku. Loše smo krenuli u nastavku, prve poene smo postigli posle više od 3 minuta, domaćin je prišao na samo 50-51, ali smo Aleksinim i Zekovim trojkama sačuvali prednost pred odlučujuću deonicu (54-57). Iako smo u 3/4 primili manje poena nego u prve dve - nismo je dobili, i da nije bilo loših minuta mogli smo lako povećati plus sa poluvremena. U poslednjoj četvrtini smo se nekoliko puta odlepljivali na 6 razlike, ali nismo znali da naplatimo protivnikov brz izlazak u bonus, pa smo dozvolili neizvesnu završnicu. Poslednje poene iz igre ubacio je Zek na 3 i po minuta pre poslednjeg zvuka sirene i tako nam doneo vođrsvo od 64-70. Do kraja smo šutirali 10 slobodnih bacanja (Matijas 2/2, Kevin 2/2 i Dante 5/6), što je bilo dovoljno za pobedu, ali ne i sa većom razlikom. Ali dobro, pokušaćemo da ostvarimo što više trijumfa u narednim mečevima i tako se dokopamo plej-ofa. Zek i Dante su bili najefikasniji, pratio ih je Matijas kome je za 2 skoka izmakao dabl-dabl, kapitena je problem sa ličnim greškama sprečio da ubaci više poena, a značajne mini role imali su Jam i Smaja. Vlajko je uskočio u tim umesto Tristana, ali nije ulazio u igru. U hali je bilo oko 300 naših navijača koji su se uglavnom i čuli tokom prenosa. Idemo dalje, ovo je bila tek prva utakmica od 3 koliko nas očekuje u narednih 6 dana, a sledeća je već prekosutra na istom mestu protiv Mornara. Vidimo se u Pioniru, volim Partizan!

Partizan: LeDay 20, Avramović 3, Punter 6, Smailagić 7, Papapetrou, Exum 20, Brodziansky, Nunnelly 3, Lessort 13, Trifunović, Anđušić 2, Madar 5.