четвртак, 24. новембар 2022.

Real Madrid - Partizan 105-97

Kada ubacite 97 poena u gostima bilo kojoj ekipi, obično bi to bilo dovoljno za pobedu, ali ne i večeras u Madridu. Još jednom smo pokazali kakva smo moćna pucačka ekipa, pogotovo u prvoj deonici kada smo isporučili Realu čak 40 poena. Nema ko nije pogodio bar jednu trojku, dali smo ih ukupno 8 u tom periodu, međutim, i protivnik je ubacio veliki broj poena, pa rezultata 32-40 bi na mnogim mečevima bio rezultat na poluvremenu, a ne za prvih 10 minuta. Kao i u Barseloni pre 2 dana, opet nam je druga deonica bila slaba tačka. Real ju je otvorio serijom od čak 20-2, pa zaostatak na polovini utakmice i nije bio loš (54-51). Đuša je obe deonice završio tricom uz zvuk sirene, a pomalo neočekivano, Vlajko je više igrao od Matijasa. Očigledno Željko želi da ga što pre uigra kako bi imali 2 korisna centra u rotaciji nakon povrede Balše i Smaje. I u nastavku smo se držali, na svaku njihovu trojku bi uzvraćali istom merom, a tek u finišu 3/4 protivnik je uspeo da stekne dvocifrenu prednost pred poslednju deonicu (86-74). Ni kada je Real odmakao na 15 poena viška nismo se predavali, na 3 minuta pre kraja prišli smo na -7, i da nije bilo faula Matijasa u napadu nakon Nanijeve trojke, mogli smo lako da prisustvujemo neizvesnoj završnici. Ovako, Real je uspeo da izbegne dramu i dođe do pobede. Papa i Jam se jedini nisu upisali u strelce od igrača koji su ulazili na teren, a Trifa i Glas su ceo meč presedeli na klupi. Podrška za Papu koji je u maloj krizi trenutno, verujem da će vrlo brzo biti važan šraf u našem timu. I večeras je lep broj Grobara bio na tribinama, pesma nije prestajala tokom cele utakmice, ali i nakon njenog završetka, tako nešto nema nijedan klub u EL. Iz Španije se vraćamo sa 2 poraza i sa jednim igračem manje u rotaciji, ali i sa iskustvom više za ovaj tim. Sledi nam utakmica u ABA ligi i gostovanje u Pioniru u ponedeljak, odlična prilika da se vratimo na pobednički put. Ne sumnjam da će se to i desiti. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 20, Punter 16, Papapetrou, Exum 17, Brodziansky 8, Nunnally 15, Glas, Lessort 8, Trifunović, Anđušić 13, Madar.