недеља, 6. новембар 2022.

Borac - Partizan 62-81

Upisan i šesti trijumf na Jadranu, sledi dvonedeljna pauza u ovom takmičenju zbog mečeva reprezentacija. Kao i u četvrtak, ni današnjem protivniku nismo dozvolili nijednom da bude u vođstvu. Kontrola rezultata od starta, pa je na polovini prve deonice na semaforu stajalo 4-14. Usledili su naši žuti minuti u napadu, domaćin je to iskoristio da se serijom 8-0 približi, a nama je trebalo skoro 5 minuta da upišemo nove poene. Na prvi mali odmor otišlo se sa 12-19. Iako smo u drugoj deonici nekoliko puta odmakli na 12 poena razlike, Borac je uspeo u finišu prvog poluvremena priđe na 34-35, ali smo serijom 7-0 obezbedili komotniju prednost na velikom odmoru (34-42). Najlošije smo izgledali, gle čuda, u 3/4, koja je bila i najneefikasnija na meču. Jam je ubacio trojku u našem prvom napadu, a onda nam je trebalo čak 6 minuta da se opet upišemo, da bi tek u poslednjem napadu uspeli da zabeležimo dvocifren broj poena u ovoj deonici. Na sreću, ni Borac nije bio šuterski raspoložen, pa je ova četvrtina završena vaterpolo rezultatom (11-11), a naša prednost sa poluvremena je ostala ista (45-53). Protivnik je bio u životu sve do 6 minuta pre kraja, a onda smo ih torpedovali sa 4 trojke za 2 minuta, odlepili se na 52-70 i tako rešili pitanje pobednika, ako ga je uopšte i bilo. Sve u svemu, sa pola gasa odrađena utakmica, jedino što bode oči je veliki broj izgubljenih lopti. Nane se vratio u tim, a meč je završio sa zavojem na glavi nakon dobijenog udarca u jednom duelu. Trifa je bio prvi strelac tima, on je i pokrenuo našu seriju trica u odlučujućoj deonici, a Zeka su 3 skoka delila do novog dabl-dabla. Željko je opet fino rasporedio minutažu, a u igru nisu ulazili Gregor i Đorđije. Idemo dalje, vraćamo se u Atinu gde u četvrtak gostujemo Olimpijakosu, ali bez Đuše i Trife koji su od sutra sa reprezentacijom. Pored njih dvojice, bićemo i bez povređenih Alekse, Smaje, Balše i Dantea, tako da su crveno-belima iz Pireja porasle šanse u tom duelu. Ipak, naše ambicije su jasne, idemo po novu pobedu u EL. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 9, LeDay 11, Punter 9, Papapetrou 6, Jovanović, Nunnelly 11, Glas, Lessort 3, Trifunović 15, Anđušić 12, Madar 5.