субота, 19. новембар 2022.

Partizan - Makabi 96-88

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Četvrti trijumf u EL, "ponos Izraela" je pao u paklenoj atmosferi najveće dvorane na ovim prostorima, iako je konstantno bio u vođstvu skoro 30 minuta. Prvi put ove sezone protivnik je bolje otvorio utakmicu na našem terenu, nakon minut i po utakmice na semaforu je stajalo 0-6, pa je Željko morao vrlo rano da zatraži tajm-aut. Uspeli smo da ih stignemo (13-13), ali su gosti na prvi mali odmor otišli sa prednošću (22-26), zahvaljujući pre svega odličnom šutu van linije 6.75. U 2/4 smo tri puta stizali do izjednačenja, ali nikako i do vođstva, a zahvaljujući Smaji, na poluvremenu smo bili samo na minimalnom zaostatku (49-50). On i Dante, igrači za koje se do juče nije ni znalo da će igrati, imali su veliku ulogu večeras i držali nas u rezultatskom priključku kada ekipi nije išlo. Svaka čast za obojicu, ali i za ceo tim. I u nastavku smo uglavnom jurili prednost Makabija koji je u jednom trenutku odmakao na 59-66, ali smo se vratili serijom 7-0, a konačno došli i do vođstva nakon Matijasovih penala, 6 sekundi pre kraja treće deonice (69-68). Tada smo prvi put poveli i do kraja meča vođstvo nismo ispuštali. Odlučujuću deonicu smo otvorili trojkama Jama i Kevina, goste je prestao da služi šut sa distance, pa smo iskusno kontrolisali igru i rezultat do poslednjeg zvuka sirene. Odlično smo šutirali slobodna bacanja, promašili smo samo jedno za celu utakmicu, a protivnika smo nadskakali pod oba koša, iako su najbolja skakačka ekipa u napadu. Matijasa su 2 skoka delila do novog dabl-dabl učinka, a imao ih je čak 7 u napadu. Vrlo bitna pobeda za samopouzdanje pred naredne mečeve, pogotovo u EL, ali nemamo vremena za slavlje. Već u nedelju nam stižu novi "žuti", ovaj put iz Splita, uspešan niz na Jadranu moramo da nastavimo i u tom duelu. Nadamo se da će debitovati Vlajko, da će Smaja imati snage za nešto više minuta, a očekujemo i veću ulogu na tom meču od najmlađih igrača koji su večeras bili navijači sa klupe. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 21, Punter 13, Smailagić 9, Papapetrou, Exum 21, Nunnally 6, Glas, Lessort 16, Trifunović, Anđušić 2, Madar 8.