понедељак, 28. новембар 2022.

C.zvezda - Partizan 90-74

Iznenađenje u Pioniru, doživeli smo prvi poraz na Jadranu, a treći u nizu u oba takmičenja. Mali broj raspoloženih igrača i očajno drugo poluvreme koštalo nas je večeras izgubljenog meča. Ni u prvom delu nismo bili dobri u odbrani, ali smo bar u napadu pogađali, dok u nastavku nismo ličili na sebe. Prva deonica je trajala skoro sat vremena zbog prekida utakmice i pražnjenja jednog dela tribine, a pripala je domaćinu 20-18. Sledeću smo otvorili serijom 7-0, preuzeli vođstvo i kontrolisali rezultat sve do 2 minuta do odlaska na veliki odmor. Jam se istakao sa 3 vezane trojke, a treba spomenuti i dva Danteova efektna zakucavanja (jedno uz faul) koja su obeležila 1/4. A onda su se odigrali i ključni trenuci ove utakmice. Pri rezultatu 42-48, Zek promašuje iz reketa, i umesto da sa +8 uđemo u završnicu prvog poluvremena, domaćin serijom 7-0 odlazi na poluvreme sa minimalnom razlikom. U nastavku im dozvoljavamo da 3/4 otvore novom, još većom serijom (9-0), padamo u dvocifreni minus i neuspešnu jurnjavu rezultatskog zaostatka sve do sredine poslednje deonice kada se naša igra i definitivno raspala, pogorovo u ofanzivi. Na kraju smo doživeli ubedljiv poraz, uz ubačen jednocifren broj poena u poslednjih 10 minuta. Papa je neočekivano bio najefikasniji u našem timu, ali su falili poeni Đuše, Matijasa, Zeka, pa i Nanea koji je dobar deo drugog poluvremena presedeo na klupi nakon dobijenog udarca iznad oka. Za sve je bilo iznenađenje pojavljivanje Smaje u timu, on je tražio da igra na svoju odgovornost, ali nije imao veću minutažu. Vlajko solidan u prvom delu, Kevin je ranije završio meč zbog ličnih grešaka, a samo Tristan nije ulazio sa klupe. Nastavljamo da treniramo još jače, stiže nam Valensija u četvrtak, vidimo se u Areni da pomognemo ekipi da upiše trijumf i prekine ovaj loš niz. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 5, Punter 12, Smailagić 2, Papapetrou 15, Exum 14, Brodziansky 8, Nunnelly 7, Lessort, Trifunović, Anđušić 2, Madar 9.