четвртак, 10. новембар 2022.

Olimpijakos - Partizan 87-58

Ubedljiv poraz od večeras brojnijeg i šuterski raspoloženijeg protivnika. Držali smo se dok smo imali snage i koncentracije, ali za nešto više od toga trebala su nam bar još 3 igrača. Protivnik je bio svestan toga, pa je bolje ušao u meč, a nama su trebala skoro 3 minuta za prve poene. Brzo su došli do dvocifrene prednosti (14-4), ali nismo im dozvolili da na prvi mali odmor naprave opipljiviju razliku (22-14). Slično je bilo i u drugoj deonici, kad god smo hvatali priključak oni bi se odlepljivali na 10 razlike. Odlično finiširanje prvog poluvremena dalo nam je nadu da možemo što duže da budemo u igri, a i rezultat nas je ohrabrivao (45-38) i pored njihovih odličnih procenta u šutu za 3, za razliku od naših. Nada nas je držala do sredine 3/4 i rezultata 48-45, a onda je domaćin vezao nekoliko šuteva, osetio da posustajemo i pred poslednju deonicu stekao ozbiljniju prednost (68-54). U poslednjih 10 minuta nismo imali nikakve šanse, pogotovo sa neiskusnijim igračima koji su ušli sa klupe, pa smo ubacili svega 4 poena za četvrtinu. Ali, i ovaj poraz u ovakvim okolnostima je iskustvo više za ovu ekipu, ne sumnjam da ćemo izvući pouke iz njega za nastavak sezone. Kapiten je ranije završio utakmicu zbog povrede arkade, pa je morao na ušivanje, kao Nane pre par dana u Čačku. Njih dvojica su bila najefikasnija u našem timu, Papa ih je pratio, iako sinoć nije ni trenirao zbog temperature, dok Jama baš nije hteo šut. Zek skroman ovaj put, pogotovo u drugom delu, Matijas solidan, a Tristan, Gregor i Đorđije još zeleni za ovakvo gostovanje. Za vikend nemamo obaveza u ABA ligi, pa ćemo imati nešto više dana za treninge i prepipremu za duel sa Makabijem narednog petka. Bićemo jači za Đušu i Trifu od utorka, a verovatno i za pojačanje pod košem koje bi trebalo da se ozvaniči uskoro. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 6, Punter 14, Papapetrou 12, Jovanović, Nunnally 14, Glas, Lessort 10, Madar 2.