среда, 23. новембар 2022.

Barselona - Partizan 79-68

Izgubismo...

Peti poraz u EL, večeras nismo ličili na sebe, što je domaćin iskoristio da uzme najveći skalp od početka sezone. Da stvar bude još gora, pred kraj utakmice Smaja je povredio prst, pa nam ostaje da se molimo da nije nešto ozbiljno i da neće ponovo morati da odsustvuje sa terena. Skokovi su nam ovaj put došli glave, i to pod oba koša. Prečesto se dešavalo da domaćin ima 2, pa čak i 3 šuta u jednom napadu, a to se obično završavalo primljenom trojkom. Nije nam pomoglo ni što smo odlično izvodili slobodna bacanja i imali mali broj izgubljenih lopti kad smo loše gradili koš. Samo smo u prvoj deonici igrali kako treba, zahvaljujući Zeku i Naneu završili smo je našim vođstvom (17-21), ali se sve promenilo već u drugoj. Postigli smo svega 11 poena u tom periodu, samo 4 iz igre, što je protivnik iskoristio da preokrene rezultat i uhvati ritam za drugo poluvreme (39-32). U nastavku, Barsa je polako povećavala prednost, kapitena nije hteo šut, pa je prvi put na teren ušao Đuša. Odmah je bocnuo 2 trice i brzo došao do dvocifrenog broja poena, ali nije bilo nikog da mu se pridruži u napadu. Kao i Kevin, Nene je drugo poluvreme uglavom presedeo na klupi, pa je Đuša ostao usamljen na mestu šutera. Protivnik je bez većih problema održavao razliku i sve što smo uspeli da uradimo je da, 2 minuta pre kraja, priđemo na "samo" 74-66. Đuša je završio meč kao ubedljivo najefikasniji u oba tima, prve minute u EL zabeležio je i Vlajko, a samo Glas nije ulazio u igru. Domaćin se nije proslavio organizacijom, veliki broj naših navijača nije mogao da uđe u halu i pored kupljenih ulaznica, revanširaćemo im se u Beogradu ubedljivom pobedom. Ovaj duel moramo da zaboravimo još večeras, već u četvrtak nas očekuje gostovanje u Madridu gde ćemo imati priliku da nadoknadimo sve propušteno u Kataloniji. Znamo da Kevin ne može da ima loše šutersko veče dve utakmice zaredom, pa u glavni grad Španije idemo po pobedu, nadamo se sa Smajom u timu. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 8, Punter 2, Smailagić 5, Papapetrou 4, Exum 6, Brodziansky 3, Nunnally 10, Glas, Lessort 5, Trifunović, Anđušić 23, Madar 2.