недеља, 2. октобар 2022.

Cibona - Partizan 81-105

Pobedismo...

Stotkom i ubedljivom pobedom protiv najvećeg sportskog rivala otvorili smo novu sezonu. Domaćin je bolje ušao u meč, prošlo je više od polovine prve deonice kada smo uspeli da odbranimo jedan njihov napad, a nijednom nismo bili u vođstvu. To se napokon desilo u 2/4 kada smo pri rezultatu 33-30 za Cibonu napravili seriju 13-0, a zatim smo do poluvremena stekli nedostižnu prednost (41-58). Kevin i Trifa su bili bez promašaja u tim trenucima, a odlično smo šutirali trojke (8/11). U nastavku je razlika narasla što je Željko iskoristio da odmori najiskusnije igrače i u poslednjoj četvrtini da šansu najmlađoj petorci - Tristan, Balša, Đorđije, Trifa i Gregor. Cibosi si to iskoristili da sa -25 priđu na "samo" -15, pa je Dante morao da se vraća umesto Gregora, koji je zbog povrede propustio pripremne mečeve i to se videlo na terenu. Ponovo smo stekli ogromnu zalihu i rutinski je održali do kraja. Svi su ulazili u igru, Zek je igrao najmanje i, kao i mladi Slovenac, nije se upisao u strelce. Dobro smo šutirali slobodna bacanja, Balša je lupio polovinu naših rampi (imali smo ih 6), a na skoku i asistencijama moramo više da poradimo. U timu nije bilo Jama, verovatno zbog neke povrede, a od ranije su van stroja Aleksa i Smaja. Idemo dalje, u petak nas očekuje prvi meč i u Evroligi kada gostujemo Albi u Berlinu. Idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 14, LeDay, Koprivica 8, Punter 14, Papapetrou 11, Exum 10, Jovanović 7, Nunnally 7, Glas, Lessort 10, Trifunović 14, Anđušić 10.