петак, 14. октобар 2022.

Baskonija - Partizan 103-96*

Na nestvaran način propustili smo šansu da slavimo u Vitoriji i upišemo prvi trijumf u EL. Od pobede nas je delilo jedno slobodno bacanje koje je Nane trebao da pogodi u foto finišu, a nije ih promašio nijedno do tada, ili da ne dozvolimo domaćinu da šutne trojku u poslednjim sekundama. Ali, ništa od toga se nije desilo, primili smo trojku uz zvuk sirene i ispustili dobijen meč. I pored tog šoka, produžetak smo otvorili serijom 5-0, bili na pragu da odbranimo još jedan njihov napad jer je isticalo vreme i povećamo razliku u kontri, ali smo im poklonili lake poene i novi povratak u meč. Serijom 14-2 Baskonija je privela utakmicu kraju. I večerašnji protivnik je više pokušavao za 3 nego za 2, skoro 40 puta su šutnuli na koš van linije 6.75 i verovatno više neće pogoditi toliko trojki do kraja sezone. Odlično smo počeli utakmicu, dominirali u skoku i kontrolisali rezultat, pa je na semaforu stajalo 14-23 na prvom malom odmoru. Najlošije smo izgledali u 2/4 kada su nam ubacili čak 32 poena i preokrenuli rezultat u njihovu korist do poluvremena (46-42). U nastavku se raspucao Kevin, ponovo smo preuzeli vođstvo i čuvali ga gotovo do samog finiša kada se desila već opisana neverovatna završnica. Nadam se da ćemo biti pametniji kada se sledeći put bude desila slična situacija. A sigurno će biti još neizvesnih mečeva u nastavku sezone, pogotovo u EL. Zek i Matijas su ostvarili dabl-dabl učinak, Kevin je bio najefikasniji, a Nane bi bio jedan od najzaslužnijih za pobedu da nije bilo onakvog finiša. Ostali skromni ili bez ikakvog učinka, a samo Gregor nije ulazio u igru. Velika šteta i bolan poraz, pre svega zbog načina na koji se desio, ali moramo dalje. Nakon 4 gostovanja, slede 3 utakmice na našem terenu. Prva je već za manje od 48 sati kada nam u goste stiže Studentski centar. Vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 3, LeDay 23, Koprivica, Punter 26, Papapetrou 5, Exum 4, Nunnally 13, Glas, Lessort 19, Trifunović, Anđušić, Madar 3.