среда, 19. октобар 2022.

Partizan - Olimpija Milano 75-80

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Nažalost, nismo uspeli da upišemo prvu pobedu u EL, iako smu bili na dobrom putu sve do završnice. Presudilo je iskustvo gostiju u tim trenucima, kao i nekoliko naših prodatih lopti u napadu, bez šuta na koš, a sa samo 2 raspoložena igrača teško je dobiti bilo koji evroligaški tim. Odlično smo počeli, brzo došli do dvocifrene prednosti (13-2) koju smo uspeli da sačuvamo do kraja prve deonice (27-17). Gosti su se vratili u drugoj, prišli na samo poen zaostatka (35-34), ali je Đuša sa 2 vezane trojke odbio njihov napad i na veliki odmor odlazimo sa pristojnom razlikom (49-41), koja bi bila i veća da su sudije svirale očigledan faul nad Kevinom u jednom kontranapadu. Protivnik je otvorio drugo poluvreme serijom 9-0 za prvo vođstvo večeras, više od 3 i po minuta bili smo bez koša, a zašto pred odlučujuću deonicu nismo bili u većem zaostatku (61-62) možemo da zahvalimo Zeku koji je sam upisao svih naših 12 poena u 3/4. Kada je Dante pogodio trojku za 71-62 na 7 minuta pre kraja, činilo se da ćemo uspeti da ih slomimo u tim trenucima, ali usledilo je nekoliko naših praznih minuta u napadu, između ostalog i par promašenih zicera, što je iskusan protivnik iskoristio za preokret i ulazak u finiš sa puno više samopouzdanja od nas. Videlo se koliko nam fali jedan iskusan plej u tim trenucima jer Danteu to i nije pozicija, a Jam tek uči zanat. Šteta što dobra igra u većini utakmice nije krunisana pobedom, u ambijentu koji nema nijedan klub u Evroligi. Samo 8 igrača je bilo u rotaciji (Trifinih par sekundi ne računam), Matijas je skoro celu utakmicu proveo na terenu, rvao se pod oba koša, vršio pritisak na njihove bekove, lupio 3 banane i upisao svoj drugi dabl-dabl u ovom takmičenju. Zek je bio ubedljivo najefikasniji, do pred kraj je bio nepogrešiv u šutu za 3 (5/5), a Kevin je sve svoje poene upisao u prvom poluvremenu. Idemo dalje, već za manje od 48 sati očekuje nas duel sa još jednim italijanskim timom jer nam u goste stiže Virtus. Vreme je za prvu pobedu u Evropi, vidimo se opet na istom mestu, nakon što damo podršku našim fudbalerima u Hramu fudbala par sati ranije). Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 23, Koprivica, Punter 7, Papapetrou 5, Exum 7, Nunnelly 2, Glas, Lessort 12, Trifunović, Anđušić 9, Madar 10.