петак, 28. октобар 2022.

Partizan - Žalgiris 87-76

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Još jedna sjajna partija našeg tima kojeg je ovaj put do drugog trijumfa u Evroligi predvodio Kevin kapiten. Iako pre samo 3 dana nije mogao ništa da pogodi u Baru, a i večeras je otvorio utakmicu sa dva promašaja, niko ozbiljan nije sumnjao u njegove šuterske sposobnosti. Zatrpao je koš protivnika, uz gotovo idealne procente šuta, iako je polovinu meča bio na klupi i imao zarađene 4 lične greške već na početku drugog poluvremena. Klasa je, jednostavno, klasa. Bitan faktor ove pobede bila su i slobodna bacanja - naša odlična, pogotovo u finišu meča, kao i njihova očajna. Opet smo dobro ušli u duel ali, iako smo brzo stekli lepu prednost (15-7), protivnik je otišao sa vođstvom na prvi mali odmor (20-22). Zahvaljujući Đuši, vratili smo prednost na startu druge deonice, a onda je kapiten preuzeo palicu, doneo nam prvi put dvocifrenu razliku (40-30) i lepu zalihu na poluvremenu (44-36). Kada je zbog problema sa ličnim greškama Kevin morao na klupu, protivnik je iskoristio šansu da se rezultatski vrati u meč i dođe do izjednačenja (54-54). Ipak, u odlučujuću četvrtinu ušli smo sa plusom (60-57). Poučeni greškama iz utakmice sa Milanom u najbitnijoj deonici, kada smo napravili gomilu nerezonskih poteza, ovaj put smo odigrali pametnije i skoncentrisanije kada se lomila utakmica, uz to izvodili penale perfektno, pa smo izbegli neizvesn(ij)u završnicu i iskusno priveli meč kraju. Matijas skoro da nije ni izlazio, rvao se pod oba koša sa gostima, podelio (i primio) 3 rampe, a za svaku pohvalu je njegova psiha, mirna ruka i napredak sa linije za slobodna bacanja. Balša igrao vrlo malo, Tristan nešto više, ali bez učinka u napadu, a Trifa je isporučio jedni vrlo bitnu trojku. Zeka večeras nisu htele trice, ali je rudario u reketu i uspeo da dođe do svog prosečnog broja poena. I ostali su dali svoj doprinos, naročito Jam u odbrani i Dante sa penala, a samo Gregor nije ulazio u igru. Idemo dalje, vidimo se u nedelju na istom mestu protiv Mege. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 10, Koprivica, Punter 26, Papapetrou 4, Exum 11, Nunnally 10, Glas, Lessort 10, Trifunović 3, Anđušić 8, Madar 5.