понедељак, 31. октобар 2022.

Partizan - Mega 86-76

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Upisan i peti trijumf na Jadranu, fino raspoređena minutaža igračima, pa se okrećemo narednom meču bez velike istrošenosti i umora. Činilo se da ćemo mnogo ranije prelomiti utakmicu, ali su gosti uspevali svaki put da sa dvocifrenog zaostatka priđu na 5-6 poena minusa. Prva deonica je bila veoma efikasna, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Mega je na prvi mali odmor otišla sa minimalnim vođstvom (25-26). Nakon ulaska Kevina, Pape i Matijasa krenuli smo ozbiljnije da igramo, pa smo drugu deonicu otvorili serijom 6-0, a do poluvremena prvi put imali opipljiviju prednost (50-39). Balša se istakao sa par zakucavanja, a Nane i Papa su bili najefikasniji. U nastavku smo razliku uglavnom držali na 5-10 poena, da bi pred odlučujuću deonicu stekli i, do tada, najveću prednost (72-58). Nakon naših prvih poena u 4/4, protivnik pravi seriju 10-0, pa su nam sve do finiša disali na vrat i bili na samo dva poseda daleko od izjednačenja. Ipak, da neizvesne završnice nije došlo, iskontrolisali smo njihov skok u napadu koji nam je pravio dosta problema. Balša, Tristan i Jam su najviše vremena proveli na terenu, a jedino Glas opet nije ulazio. Idemo dalje, čeka nas gostovanje Panatinaikosu u četvrtak, napadamo prvu pobedu u EL na gostovanju. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 5, LeDay 5, Koprivica 10, Punter 4, Papapetrou 10, Exum 10, Nunnelly 14, Glas, Lessort 8, Trifunović 6, Anđušić 5, Madar 9.