петак, 21. октобар 2022.

Partizan - Virtus 90-62

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Prvi trijumf u EL ostvaren je na vrlo ubedljiv način, kontrola utakmice od starta do kraja, pa aktuelni šampion Evrokupa nije imao nikakve šanse u ovom duelu. Moglo je lako da se desi da nam trenutni skor bude 3-1, ali ne sumnjam da ćemo nastaviti da rastemo kao tim i napredujemo na tabeli. Kao i pre 2 dana, opet smo odlično otvorili meč, Jam je pokrenuo mašinu od prvog minuta, vrlo brzo mu se prodružio i Nane, a zatim i svi ostali. Već na prvom malom odmoru imali smo veliku prednost (27-11), uz gotovo stoprocentan učinak u napadu. Sve što je protivnik uspeo da učiini večeras bilo je da priđe na 38-30, ali je odmah usledila naša serija od 9-0 za još veću prednost na poluvremenu (51-32). Već tada pitanje pobednika je bilo rešeno ali, poučeni iskustvom sa prethodna 2 meča, opuštanja nije bilo ni u nastavku. Prednost je narasla i nakon treće deonice (69-47), pa su igrači sa većom minutažom mogli na klupu mnogo pre kraja. Nane je bio najefikasniji, Zek je ovaj put bio dominantan u skoku, i da nije ranije završio utakmicu zbog našeg ubedljivog vođstva, sigurno bi imao dvocifren broj uhvaćenih lopti. Matijas je odigrao još jedan sjajan meč, a sve pohvale zaslužuje Jam koji je izgledao na terenu kao da mu je ovo 10-a sezona u EL, a ne prva. Đuša odigrao na iskustvo, a svoje minute lepo su iskoristili i Balša i Tristan. Trifu nismo puno videli na parketu, a jedino Gregor nije ulazio u igru. Sigurno će ova pobeda pojačati samopouzdanje timu za naredne mečeve, a sledeći je na programu u ponedeljak kada gostujemo u Baru. Idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 8, LeDay 4, Koprivica 4, Punter 10, Papapetrou 2, Exum 3, Nunnelly 20, Glas, Lessort 14, Trifunović, Anđušić 14, Madar 11.