понедељак, 17. октобар 2022.

Partizan - Studentski centar 91-82

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Niko nije očekivao da će pred poslednju četvrtinu rezultat na semaforu biti izjednačen (64-64), verovatno ni sami gostujući igrači, ali to se desilo. Verovatno je nesrećan poraz u petak ostavio traga u glavama igrača koji su sigurno mislima već bili na velikoj utakmici koji nas očekuje u utorak. Slomili smo ih tek 4 minuta pre kraja, kad nam je Tristan trojkom doneo prvo dvocifreno vođstvo (80-68). Meč je započela petorka koja je u prva dva kola obično igrala u poslednjoj deonici - Jam, Trifa, Gregor, Tristan i Balša, i na prvi mali odmor odlazimo sa 23-17. Balša je već tada zaradio 3 lične greške, a samo je Jam uspeo da pogodi van linije 6.75. Ni ulazak iskusnijih igrača nije nam doneo opipljivu prednost, naprotiv, u drugoj deonici gosti su bili raspoloženiji, pa smo na poluvremenu imali samo minimalnu prednost (44-43). U nastavku je i dalje trajala rezultatska klackalica, protivnik je 2 puta dolazio i do 4 poena prednosti, pa se utakmica rešavala u poslednjih 10 minuta. Na kraju zaslužena pobeda, iako nas šut spolja nije služio, ali smo slobodna bacanja izvodili veoma dobro, što se na kraju pokazalo da je bilo od bitnog značaja u ovoj neočekivano teškoj utakmici. Matijas je bio najefikasniji, osim malog Đorđija, svi su ulazili sa klupe, a njemu rezultat nije dozvoljavao da dobije neki minut. Nane je preskočio ovaj duel, njegovo iskustvo će nam trebati za utorak kada nas očekuje prva evropska utakmica kod kuće, a u goste nam stiže milanska Olimpija. Idemo po prvi pobedu u Evroligi. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 11, LeDay 15, Koprivica 2, Punter 2, Papapetrou 12, Exum 13, Jovanović, Glas 2, Lessort 19, Trifunović 4. Anđušić 4, Madar 7.