субота, 19. фебруар 2022.

Partizan - FMP 92-89

I treći put ove sezone savladali smo FMP pa ćemo se sutra boriti za 17-i trofej u Kupu. Nepotrebno smo zakomplikovali u samom finišu, protivnik je čak imao i šut za produžetak, iako smo u većem delu drugog poluvremenu imali dvocifrenu prednost. Morali smo ranije da zatvorimo utakmicu i izbegnemo veće trošenje za finale. Dodatna briga nam je Smajina povreda već na startu meča, teško da će sutra biti u timu, nadamo se da ga nismo izgubili na duži vremenski period. I večeras smo nešto lošije ušli u duel, na prvom malom odmoru bili u zaostatku (21-24), a Balša se istakao sa efektnim zakucavanjima i rampama. U 2/4 Kevin je uzeo stvari u svoje ruke, povukao ekipu pa smo do poluvremena napravili solidnu prednost (52-43). Držali smo ih na bezbednoj distanci u trećoj deonici i tada je izgledalo da kontrolišemo utakmicu i da neće biti nikakvih problema u poslednjih 10 minuta. Međutim, protivnik pravi seriju 7-0 i ima nekoliko napada da priđe na samo -3. Kevin ponovo pogađa neke teške šuteve i 2 minuta pre kraja odlazimo na +12. Kako smo posle toga dozvolili da strepimo za pobedu nikome nije jasno. Uspeli smo u rekordnom roku da pokvarimo sve dobro urađeno i to sve u hali punoj naših navijača. Zek i Dalas su pratili Kevina poenima, a Matijas je ponovo imao problema sa slobodnim bacanjima (1/6). Zagora nije bilo u igri ni ovaj put, a Dule je bio višak. Sutra moramo da budemo još bolji, pre svega na psihološkom planu, ako želimo da dođemo do "Žućkove levice". Favoriti smo, ali moramo da budemo oprezni kako bi uspešno odradili i treći dan zaredom i napustili Niš kao pobednici. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 2, Punter 29, Vukčević, LeDay 14, Zagorac, Avramović 3, Koprivica 11, Dangubić 6, Smailagić, Moore 17, Lessort 3, Trifunović 7.