понедељак, 21. фебруар 2022.

C.zvezda - Partizan 85-68

Bez svežine i energije, i drugi put ove sezone lako smo poraženi od istog protivnika. Loši smo bili od početka, na prve poene smo čekali 5 i po minuta, kada smo već bili 10 poena u zaostatku. Rezultat posle prve deonice i nije bio loš s obzirom na našu igru (20-13), ali smo i u drugoj dozvolili novu seriju na startu, ovaj put 7-0, posle koje se više nismo vraćali u igru. Mnogo izgubljenih lopti posle kojih smo primali poene iz kontri, dodatno su unosili nervozu u našem napadu, pa smo uglavnom individualnim akcijama pokušavali da dođemo do koševa. Uz sve to, protivnik je imao svoje šutersko veče i nismo uspeli da im pripretimo nijednom do kraja utakmice. Falio je Smaja, ceo turnir smo bili bez povređenog kapitena, a Tristan i Dule nisu dobili minute u finalu. Ostali smo bez jednog trofeja, ali napašćemo preostala 3, nema predaje. Sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, a onda i duel sa istim protivnikom u Pioniru koji će biti obojen u crno-belo. Nažalost, većina naših igrača neće moći da odmori jer ih čekaju obaveze u nacionalnim dresovima. Ali nema kukanja, idemo dalje. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 9, Punter 14, Vukčević, LeDay 10, Zagorac, Avramović 4, Koprivica, Dangubić, Miletić, Moore 11, Lessort 19, Trifunović 1.