четвртак, 3. фебруар 2022.

Huventud - Partizan 92-84

Poraz koji nas je udaljio od prvog mesta i do kraja grupne faze očekuje nas teška borba za drugu poziciju koja donosi prednost domaćeg terena sve do polufinala. Kao i prošle sezone, i ovaj put smo ispustili 15 poena prednosti u Badaloni, i to već u prvom poluvremenu. Odlično smo počeli, sjajno odigrali u 1/4 i stekli dvocifrenu prednost (16-27). U tim trenucima istakli su se Kevin, Matijas i Rodi - trio koji je ubacio 25 od naših 27 poena. Dobro smo otvorili i drugu deonicu, došli do 16-31, a onda je usledio pad u igri što je domaćin iskoristio za totalni preokret. Pri našem vođstvu 30-38, dozvolili smo im seriju 11-0, probudila se publika, ali i sudijska trojka, pa je Huventud došao do željenog scenarija. U 3/4 protivniku je sviran prvi faul tek posle 5 minuta igre, a mi smo već bili u bonusu. Svaki kontakt u našoj odbrani slao ih je na liniju za slobodna bacanja, pa su lako došli do velike prednosti pred odlučujuću deonicu (69-59). I večeras smo ubacili mali broj trojki, za razliku od domaćina koji je pogađao svaki put kada bi se ponadali da možemo ozbiljnije da smanjimo zaostatak u poslednjih 10 minuta. Kada je Zek ranije završio meč zbog druge tehničke, a bio je jedan od raspoloženijih u našem timu, bilo je jasno kome će pripasti pobeda. Dalas je bio nevidljiv u napadu, prosto je neverovatno da je samo 2 puta šutnuo za 20 minuta koliko je proveo na parketu, iako je, uz Kevina, naš najpouzdaniji strelac. Matijas dobar, nekoliko puta se izborio za 2+1, a falile su mu još dve uhvaćene lopte da zabeleži dabl-dabl. Balša i Gregor nisu ulazili sa klupe. Idemo dalje, Huventud ćemo dobiti ako se budemo ponovo sreli u završnici Evrokupa. U subotu dočekujemo Borac, nadamo se Tristanovom debiju u svetom dresu. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 7, Punter 19, LeDay 15, Zagorac, Avramović 1, Koprivica, Dangubić 5, Smailagić 9, Moore, Glas, Lessort 20, Madar 8.