субота, 12. фебруар 2022.

FMP - Partizan 80-86

Drugi put ove sezone savladali smo ekipu iz Železnika, ovaj put zahvaljujući Dalasu. Ne verujem da je ikada u karijeri postigao ovoliko poena, a da nije ubacio nijednu trojku. Večeras ga nije hteo šut van linije 6.75 (0/6), čak je loše šutirao i slobodna bacanja, što se retko dešava (1/3), ali je bio neuhvatljiv na ulazima. Nismo ušli u meč kako smo planirali, domaćin je stalno bio u vođstvu i uspešno ga sačuvao do poluvremena (46-40). Prvi put smo poveli Kevinovom trojkom (55-58) tri i po minuta pre završetka treće deonice, a onda je usledila rezultatska klackalica sve do finiša utakmice. Na kraju smo ih slomili i došli do vredne pobede. Kevin i Trifa su nas držali u igri kada smo jurili rezultat (ubacili su sve naše trojke), a bitnu ulogu u drugom poluvremenu imao je i Balša. Istakao se sa nekoliko efektnih zakucavanja, zabeležio 11 skokova (čak 8 u napadu), a podelio je i 4 rampe. Prava je šteta što mu je dabl-dabl izmakao za jedan poen, tačnije za promašeno bacanje. Zagor, Rodi i Dangubić nisu puno vremena proveli na terenu, Gregor i Tristan nisu ni ulazili, a ovaj duel su preskočili Smaja (povreda kolena), Aleksa (temperatura) i Dule. Sledi Kup u Nišu, videćemo u kom sastavu putujemo, a startujemo u petak protiv Borca iz Zemuna. Vreme je da napadnemo prvi pehar u sezoni. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs, Punter 17, Vukčević, LeDay 10, Zagorac, Koprivica 9, Dangubić, Moore 21, Glas, Lessort 11, Trifunović 16, Madar 2.