субота, 5. фебруар 2022.

Partizan - Borac 75-68

Stigoh iz Pionira, pobedismo....

Teže nego što se očekivalo drugi put ove sezone dobili smo Borac. Iako smo utakmicu otvorili serijom 8-0 i nismo dozvolili protivniku poene iz igre 4 i po minuta, na prvi mali odmor smo otišli sa minimalnom prednošću (18-17). Na žalost, taj deo utakmice ostaće upamćen po težoj povredi našeg bivšeg igrača Save Lešića. Mučili smo se i u 2/4, uz neverovatan broj promašenih otvorenih šuteva za 3 poena i to je jedan od glavnih razloga što je na poluvremenu rezultat bio izjednačen (31-31). Zahvaljujući Aleksi, u nastavku smo krenuli serijom 12-0, a prvih 8 poena je postigao naš Čačanin koji je odigrao najefikasniju utakmicu od dolaska u klub. Ali ni to nije bilo dovoljno da ranije zaključamo utakmicu, gosti su nam konstantno disali za vrat, a naša prednost se uglavnom kretala od 4-10 poena. Nastavili smo da promašujemo trojke i da nije Aleksa sam ubacio 4, izgledalo bi još gore nego što jeste. Tek na 2 minuta pre kraja mogli smo da odahnemo i da ne brinemo da će nam se ponoviti Mega. Matijas je ponovo imao problema sa penalima, Zeka je jedan skok delio do dabl-dabl učinka, a Balša je opet imao malu minutažu - igrao je samo u prvoj deonici. Tristan je bio u sastavu, ali nije dobio priliku da debituje, rezultat to nije dozvoljavao. Nisu igrali Zagor, Dalas i Dule. Posle nekoliko preskočenih mečeva, Dule Vujošević je ponovo došao da gleda svoj klub. Idemo dalje, stiže nam Andora u sredu, ekipa koja nam je nanela prvi poraz u sezoni. Vidimo se opet u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 7, Punter 4, Vukčević, LeDay 13, Avramović 20, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 7, Glas 5, Lessort 11, Trifunović 2, Madar 4.