среда, 14. октобар 2020.

Uniks - Partizan 93-70

Tuga od igre. Kad u drugom poluvremenu primiš čak 56 poena, od toga 30 u 3/4, onda je jasno kako smo izgledali. Još njih i nije toliko služio šut kao što zna (Turcima su ubacili 19 trojki u prošlom kolu). Da ovo neće biti naš dan videlo se već u prvom napadu na utakmici kada smo izgubili loptu posle samo 10 sekundi igre, a da stvar bude još gora, ubrzo se povredio Mozli i više se nije vraćao na teren do kraja. Domaćin je već u prvoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti, a mi smo samo u 2/4 igrali onako kako je trebalo od starta pa smo na veliki odmor otišli sa podnošljivim zaostatkom (37-32). Ali raspali smo se odmah u nastavku, Uniks je zatrpavao naš koš iz svih pozicija pa je već tada bilo jasno da nas očekuje novi poraz. Protivnik se nije zaustavljao ni kako se bližio finiš, a mi se nismo ni trudili da popravimo utisak i bar smanjimo razliku. Kodi je ukrao čak 7 lopti, ali ne bi nam pomoglo ni da je duplo više. Ubica jedini nije ulazio sa klupe, postavlja se pitanje zašto je uopšte i putovao a Angola nije. Za Rašu se zna što je ostao kod kuće ali na Angolu se, navodno, računa a on nije igrao na 4 od 5 utakmica. Mnogo je pitanja zašto ova ekipa, koja nije puno promenjena iz prošle sezone, deluje neprepoznatljivo. Nema onog žara, energije, želje za pobedom, hemije...Ništa od onoga na šta su nas navikli. Videćemo da li će biti nekih promena narednih dana. Sledi gostovanje u Železniku u subotu.
Volim Partizan!

Partizan: Mika 9, Miller-McIntyre 10, Zagorac 5, Paige 7, Dangubić 2, Gordić 4, S.Janković 10, Jaramaz 11, Veličković, N.Janković 12, Trifunović, Mosley.