недеља, 25. октобар 2020.

Partizan - Cedevita Olimpija 86-77

Sve što treba reći o ovoj utakmici desilo se u poslednjoj četvrtini jer je nakon prve tri rezultat bio nerešen (64-64) pa kao da se nije ni igralo. A u toj odlučujućoj deonici dešavalo se sledeće: prvo smo mi napravili malu seriju od 4-0, gosti su uzvratili sa 0-8, a onda smo mi duplirali njihovu sa 16-0 za 5 minuta igre i tako rešili utakmicu mnogo pre zvuka sirene. Nekoliko igrača je imalo svoje minijature - Ubica je u 1/4 vezao 2 trojke, Kodi je poludeo u finišu druge četvrtine i početkom treće pogodivši opet nekoliko trica preko ruke, Markus je vezao dve koje su najavile onu seriju koja je odlučila meć, a Gorda je preuzeo odgovornost kako se bližio kraj kada je udelio nekoliko asistencija i pogodio par šuteva. Treba istaći važne poene koje je postizao Mika kada su gosti pretili da se odlepe, kao i Rašinu energiju pod oba koša što je rezultiralo i njegovim dabl-dabl učinkom. Na kraju je imao čak 12 uhvaćenih lopti. I Nidža je imao svojih 5 minuta - u prvom poluvremenu je upisao 2+1, a u drugom lupio efektnu bananu. Angola opet nije dobio priliku, svi ostali su ulazili u igru. Vezali smo 3 pobede, prvi put slavili na domaćem terenu u ABA ligi, sada se mnogo lakše diše ali moramo da nastavimo još jače da treniramo. U sredu bi trebalo da igramo sa Burgom kod kuće, videćemo da li će do tog duela doći jer gosti imaju nekoliko igrača pozitivnih na koronu. Ako se bude odložila utakmica imaćemo više dana da se spremimo za gostovanje u Laktašima. Volim Partizan!

Partizan: Mika 9, Miller-McIntyre 17, Zagorac 4, Paige 9, Dangubić 10, Gordić 11, S.Janković, Angola, Veličković 6, N.Janković 4, Thomas 13, Trifunović 3.