среда, 7. октобар 2020.

Partizan - Venecija 95-73

Ubedljiva pobeda protiv jakog protivnika, prvi trijumf u sezoni i veliki vetar u leđa za, nadamo se, ulazak u seriju boljih rezultata. Kao i u prošlom beogradskom duelu sa Venecijom, odlučila je 3/4 ali ovaj put smo mi stekli nedostižnu prednost u toj deonici i rutinski priveli meč kraju. U prvom poluvremenu, ako izuzmemo naše malo veće odlepljivanje (18-11), ekipe su se uglavnom smenjivale u vođstvu. Na prvom malom odmoru bio je egal (23-23), a na veliki su gosti otišli sa minimalnom prednošću (42-43). I pored dominacije u skoku, nismo uspeli da ostvarimo bolji rezultat pred drugo poluvreme jer je protivnik odlično šutirao slobodna bacanja i trojke (za razliku od nas), a mogli smo da budemo i u većem minusu da nismo imali raspoložene Ogija i Kodija koji su već tada bili dvocifreni i čestim prodorima bušili odbranu Venecije. Nastavak je obeležio Raša koji je skoro celo prvo poluvreme proveo na klupi zbog 2 lične greške koje je zaradio već u drugom minutu. Videlo se da će biti šuterski raspoložen odmah na startu kada je trojkom otvorio utakmicu, i u drugom delu meča je to samo potvrdio. Uneo je potrebnu energiju, razbudio ceo tim i prava je šteta što nije bilo navijača da sve to isprate grmljavinom sa tribina. Utakmica je već u tom periodu bila rešena (75-58), nije bilo šanse da se ponovi Badalona jer smo do samog kraja imali ozbiljan pristup i zbog toga se naša prednost sve više povećavala. Vratio se Zagor, u protokolu nisu bili Ubica i Angola, a Trifa jedini nije ulazio sa klupe. Idemo dalje, u subotu nam dolazi Budućnost, očekuje nas još jedan nezgodan tim, mora da ponovimo večerašnju partiju kako bi i u ABA ligi upisali prvu recku. Volim Partizan!

Partizan: Mika 8, Miller-McIntyre 18, Zagorac 4, Paige 8, Dangubić 3, Gordić 2, S. Janković 5, Jaramaz 17, N. Janković 2, Thomas 22, Trifunović, Mosley 6.