уторак, 20. октобар 2020.

Bahčešehir - Partizan 76-82

Dobili smo, ali ovo je trebalo da bude rešeno mnogo, mnogo pre poslednjeg napada. Na početku 2/4 smo stekli +12 i, umesto da do poluvremena prednost naraste na nedostižnu razliku i tako im ubijemo svaku želju za igru, mi smo uspeli da na velikom odmoru budemo čak i u minusu (39-38). Prosto neverovatno, pogotovo što smo do dvocifrenog plusa došli bez mnogo znoja. Osokoljen našim padom u igri, domaćin je u nastavku krenuo još hrabrije, došao i do svoje najveće prednosti danas (46-41), ali bilo je dovoljno samo malo da se uozbiljimo pa da ponovo preuzmemo vođstvo i zadržimo ga pred odlučujuću deonicu (56-59). I kada se učinilo da smo se opametili i da opuštanja više neće biti, mi smo ih našim greškama držali u igri sve do kraja. Nikako nismo uspevali da ih slomimo, pa je Kodi morao da uzme stvari u svoje ruke. Bukvalno je igrao simultanku, pogađao nekoliko puta teške šuteve u poslednjim sekundama napada i tako nas održavao u prednosti. Mora se istaći i Ubicina jako važna trojka u finišu meča. Pored Kodija, Mika je takođe bio odličan. Iz utakmice u utakmicu deluje sve bolje i trenutno je zasluženo naš prvi centar. Sa druge strane, Nidža je sve gori. I ovaj put se nije naigrao jer ničim nije doprinosio na terenu. Raša primetan samo u prvom poluvremenu, u nastavku je prodao nekoliko lopti, a Trifa je skroz izgubio samopouzdanje iz prošle sezone pa više ni otvorene šuteve ne može da pogodi. Na to je sigurno uticala i mala minutaža koju ima kod Šćepe, a na nekim mečevima čak nije ni ulazio. Opet je bilo malo akcija za Markusa iako je veći deo utakmice proveo na parketu, a ni ostali se nisu nešto preterano isticali. Angola i S.Janković su danas samo popunjavali broj na klupi. Za prvog mi je žao što je tako, za drugog nije. Najvažnije je da smo pobedili, prvi put vezali dva trijumfa i konačno uspešno pregrmeli neko gostovanje u Turskoj posle dugo, dugo godina. Sledi duel sa Cedevita Olimpijom u nedelju na našem terenu, još jedna upisana recka puno bi značila ovom timu, ali i stručnom štabu. Volim Partizan!

Partizan: Mika 19, Miller-McIntyre 22, Zagorac 3, Paige 6, Dangubić 8, Gordić 7, S.Janković, Angola, Veličković 7, N.Janković 2, Thomas 6, Trifunović 2.