субота, 17. октобар 2020.

FMP - Partizan 90-103

Prvi trijumf u ABA ligi uz postignut trocifren broj poena. Bode oči primljen veliki broj poena, a nervira koliko smo im dozvolili skokova u napadu. Odlično raspoređeni poeni, imali smo čak 6 dvocifrenih igrača, a Kodi je bio najefikasniji iako je očajno šutirao u prvom poluvremenu. Nakon 1/4 bili smo u rezultatskom zaostatku (23-21) mada smo bolje otvorili utakmicu (4-10), ali su stvari polako počele da dolaze na mesto u drugoj deonici. Na poluvreme smo otišli sa prednošću (44-48). U nastavku smo pojačali ritam, naši plejmejkeri su se raspucali, pa smo brzo došli do dvocifrene razlike i izbegli nervozu i pritisak koji je postojao pre utakmice. Imali smo i +18 u jednom trenutku, ali smo se opustili što je protivnik iskoristio da priđe na -7 i pripreti pred završnicu. Ipak, drame nije bilo, domaćin je u prevelikoj želji da nam uzme skalp napravio nekoliko faula, dobio i tehničku pa smo se sa linije penala ponovo odlepili i stekli nedostižnu prednost. Ogi se povredio pred kraj prvog poluvremena i više nije ulazio, ne bi trebalo da je nešto ozbiljno. I Nidža je igrao samo prvo poluvreme ali iz drugih razloga, a Ubica je prvi put ove sezone dobio veću minutažu i odigrao je kapitenski. Raša se vratio na teren i pokazao koliko znači ovom timu, Trifa i S.Janković nisu ulazili sa klupe, Mozli je propustio ovaj duel zbog povrede zgloba, a Angola je ponovo bio višak pa je sa tribina bodrio saigrače. Važna pobeda za samopouzdanje i pred gostovanje Bahčešehiru u utorak, nadamo se da su pred nama bolji dani. Volim Partizan!

Partizan: Mika 6, Miller-McIntyre 23, Zagorac 15, Paige 14, Dangubić 8, Gordić 10, S.Janković, Jaramaz 2, Veličković 10, N.Janković 2, Thomas 13, Trifunović.