недеља, 11. октобар 2020.

Partizan - Budućnost 99-101*

Izgubismo...

Poraz posle 2 produžetka i primljene trojke u poslednjoj sekundi. Imamo 0-2 u ABA ligi iako smo oba meča igrali kod kuće. Situacija je zabrinjavajuća, videćemo u sledećim utakmica da li će ekipa uspeti da se psihički podigne nakon ovakvih bolnih završnica već na startu sezone. Koliko nas koštaju promašena slobodna bacanja (večeras 9) izlišno je govoriti. Budućnost je vodila od početka, a mi smo zahvaljujući najviše skokovima hvatali priključak. Prva deonica je završena rezultatom 20-22, a na poluvremenu je bilo 41-46. Kada su gosti prvi put došli do dvocifrene prednosti (53-63) u finišu 3/4 izgledalo je da nećemo imati snage za povratak i da će neizvesna završnica izostati. Ali Gorda, Zagor i Ogi nisu mislili tako. Prvi je trojkom najavio preokret, drugi vezao par poena, a treći nam doneo vođstvo, prvo od početka utakmice. Napravili smo seriju 16-0, imali +6, ali to nije bilo dovoljno da prelomimo meč. Ušli smo u foto finiš, a Mozli je stao na liniju penala 4 sekunde pre kraja pri rezultatu 77-78. Pogodio je samo jedno pa se otišlo u produžetak. I tu smo imali priliku da u poslednjem napadu dođemo do pobede ali nismo uspeli ni da uputimo šut. Osim par akcija za Miku, uglavnom smo solirali i u drugom produžetku. Markus je bio totalno ignorisan iako je bio u igri svo vreme. Kodi je preuzeo odgovornost od Ogija, počeo da pogađa za razliku od kriminalne partije u prvom poluvremenu a, kada je pogodio trojku preko ruke sekund pre kraja, svi su pomislili da će biti junak meča i najzaslužniji za naš prvi trijumf na Jadranu. Pomislili su svi koji nikad nisu gledali Partizanove utakmice. Oni koji ga prate godinama znali su, čim je protivnički igrač uspeo da izbaci loptu pre zvuka sirene, da će ona ući u koš. I to se i desilo, naravno. Tako je triler u režiji dva najbolja tima lige pripao gostima. Raša, koji je odlično počeo sezonu, igrao je samo 4 minuta u prvom poluvremenu, a u drugom još manje. Nakon jednog faula, Šćepa ga je poslao na klupu, a zatim i u svlačionicu. Narednih dana ćemo saznati koliko je taj slučaj ozbiljan. I ovaj meč su preskočili Ubica i Angola, a Trifa opet nije ulazio u igru. Očekuju nas 3 vezana gostovanja, 2 u Evrokupu i jedno u ABA ligi, a prvo je u sredu protiv Uniksa. Nadamo se da ćemo uspeti da upišemo pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Mika 12, Miller-McIntyre 15, Zagorac 12, Paige 3, Dangubić 10, Gordić 10, S. Janković 6, Jaramaz 24, N. Janković 3, Thomas 1, Trifunović, Mosley 3.