субота, 31. октобар 2020.

Igokea - Partizan 90-84*

Drugi poraz ove sezone posle produžetaka, ovaj put na gostujućem terenu. Došli smo u Aleksandrovac bez prvog trenera, ali je i domaćin bio u istoj situaciji jer je njihov šef stručnog štaba isključen posle samo minut i po igre. Otvorili smo utakmicu sa vođstvom 0-7, a onda je usledila serija Igokee koja im je donela preokret (16-11) i vođstvo na prvom malom odmoru (26-21). Već na polovini 1/4 imali smo čak 6 izgubljenih lopti! Odmah na startu druge deonice bili smo u dvocifrenom zaostatku (31-21), ali smo se trgli i počeli da topimo prednost protivnika, da bi na 3 i po minuta pre odlaska na veliki odmor i poveli (39-41). Ipak, domaćin je uzvratio i na kraju prvog poluvremena preuzeo vođstvo (45-43). Treba istaći odličnu partiju Zagora u tom periodu. Treći deo meča doneo je rezultatsku klackalicu, a pred ulazak u poslednju četvrtinu na semaforu je stajalo (59-55). Kako se bližio finiš bilo je jasno da nas čeka neizvesna završnica, a kapiten nam je trojkom doneo produžetak 9 sekundi pre kraja. U tih odlučujućih 5 minuta samo je Gorda postizao poene za nas, a Igokea je pogodila 2 trojke, odigrala pametnije i na kraju zasluženo slavila. Ni dobro izvođenje slobodnih bacanja večeras (16/18, samo je Gorda promašio 2 u drugom poluvremenu) nisu nam donela pobedu. Oba naša centra postigla su ukupno samo 6 poena (!) i to je imalo veći značaj od penala za konačni rezultat. S druge strane, njihovi Amerikanci su zatrpavali naš koš iz svih pozicija, a zajedno su ubacili čak 58. Angola je dobio šansu ali je na terenu izgledao kao da prvi put igra košarku. Kodi je standardno bio neprimetan u prvom delu igre, s tim da je ovaj put takav bio i u drugom. Raša završio meč ranije zbog 5 ličnih, ali se ni on nije proslavio pre odlaska na klupu. U oba takmičenja imamo skor 2-3, trenutno smo bez trenera i sa povređena dva vrlo bitna igrača, a ni na pomoć publike ne možemo da računamo. Ali šta je - tu je, moramo da idemo dalje. U sredu dočekujemo neporaženi Huventud u Evrokupu, videćemo ko će dobiti priliku da sa klupe pokuša da preokrene sezonu. Volim Partizan!

Partizan: Mika 4, Miller-McIntyre 9, Zagorac 17, Paige 8, Dangubić 7, Gordić 19, S.Janković, Angola, Veličković 8, N.Janković 2, Thomas 6, Trifunović 4.