среда, 5. фебруар 2020.

Virtus - Partizan 82-84

Velika pobeda protiv prvog favorita za osvajanje Evrokupa (po kladionicama), i to na njegovom terenu, gde ne zna za poraz ove sezone u svim takmičenjima. Obezbedili smo prvo mesto u grupi i prolaz dalje kolo pre kraja, i tako u psihološkom smislu olakšali poslednji duel sa Trentom. Virtus je vodio gotovo celu utakmicu, već na poluvremenu je imao dvocifrenu prednost (47-35), u jednom trenutku imao i 15 razlike, pa nam je i naših +18 iz Beograda bilo ugroženo. Uz sve to, Gorda se povredio u prvom poluvremenu, i nije bilo puno razloga za optimizam u nastavku utakmice. Ipak, ovaj tim je opet pokazao da vredi, odigrali smo maestralno drugo poluvrema i uspeli da otmemo domaćinu već viđenu pobedu. Kori odigrao svoj najbolji meč, bio je jedini raspoložen u napadu, a Mozli je opet podelio par banana i tako domaćim igračima uterao strah u kosti, pa nisu puno ni smeli da ulaze pod naš koš. Zagor ukrao loptu i doneo nam vođstvo 18 sekudni pre kraja, iako do tada nije bio opasan po koš protivnika, a mali Trifa nas je sa 2 vezane trojke održao u životu sredinom treće deonice kada je izgledalo da smo pred kapitulacijom. Imali smo i odličnu podršku sa tribina, i to je dosta pomoglo ekipi da izbegne 2 poraza zaredom, što bi bilo prvi put ove sezone. Nadamo se da Gorda nije ozbiljnije povređen i da će biti u timu u nedelju protiv Budućnosti, kada ćemo imati priliku da obezbedimo i prvo mesto u ABA ligi pred plej-of. Arena će sigurno biti dobro popunjena, vidimo se tamo. Volim Partizan!

Partizan: Walden 29, Zagorac 4, Paige 6, Gordić 1, McAdoo, Jaramaz 6, Veličković 5, Birčević 6, Janković 4, Thomas 10, Trifunović 8, Mosley 5.