субота, 29. фебруар 2020.

Krka - Partizan 61-76

Lakše nego što se očekivalo protutnjali smo kroz Novo Mesto, prvi put ove sezone slavili u Sloveniji, i za korak bliže prišli pol poziciji pred plej-of. Sve što je domaćin uspeo da uradi jeste da povede 8-4, a onda smo dali gas i već u prvoj deonici došli do dvocifrene prednosti (12-25), i tako praktično rešili pitanje pobednika. Nidža i Raša su dobro otvorili meč, a onda u 2/4 krenula je naša serija trojki. Markus, Ogi i Birča zatrpavali su koš Krke iz svih pozicija (ubacili smo čak 6 u toj četvrtini), pa je razlika udvostručena. Na poluvreme se otišlo rezultatom 27-47, i Trinki već tada mogao da odmara neke igrače za naredni meč. U nastavku smo rutinski održavali razliku, a u 4/4 protivnik je uspeo malo da ublaži poraz i izbegne katastrofu. Angola je uspešno debitovao, navijačima se predstavio bacanjem na parket za jednu loptu koja je išla u aut, i tako pokazao veliku želju da se oduži za poverenje koje mu je ukazano dovođenjem u klub. Ubica igrao samo na početku, Trifa dobio lepu minutažu, Kori i Zagor bez učinka u napadu, a Mozli i Mekadu zabeležili par efektnih zakucavanja. Bravo za igrače i stručni štab, dvonedeljna pauza posle osvajanja Kupa nije ostavila traga na igrače, utakmica odrađena kako je i planirana. Idemo dalje, sledi nam poslednja utakmica u top 16 Evrokupa, stiže nam Trento u sredu, a pobeda nam treba da obezbedimo domaći teren u nokaut fazi. Vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Angola 5, Walden, Zagorac, Paige 12, McAdoo 8, Jaramaz 6, Veličković 2, Birčević 17, Janković 7, Thomas 7, Trifunović 6, Mosley 6.