понедељак, 3. фебруар 2020.

C.zvezda - Partizan 92-86

Znalo se da je domaćinu potrebnija pobeda, i kad se ušlo u neizvesnu završnicu nije bilo šanse da dobijemo sa ovakvim suđenjem. Zbog 5 ličnih ostali smo ranije bez Zagora i Raše, a neki od dosuđenih faulova su u najmanju ruku smešni. Pogotovo su Raši svirana bar 3 faula prilikom obostranog guranja i povlačenja. Ali dobro, opet smo videli da sa normalnim suđenjem teško možemo da izgubimo od favorizovanog protivnika. Loši smo bili u većem delu 2/4, tada smo bili i u najvećem minusu (42-29), ali uspeli smo da se do poluvremena vratimo u igru (44-42). U nastavku smo preokrenuli (58-64), a onda Koriju sudije sviraju faul nakon koša protivnika, iako se videlo da je dobio lakat u glavu. Domaćin tada pravi seriju i uspeva da povrati vođstvo pred odlučujuću deonicu. Rezultatska klackalica trajala je do poslednjeg minuta, a nekoliko očiglednih faulova nad našim igračima u napadu nisu sankcionisana, pa je bilo jasno ko mora da pobedi. Sa druge strane, oni su za svaki kontakt dobijali poklon penale, koje su odlično šutirali večeras. Dozvolili smo im i puno skokova u napadu, Mozli nije mogao sam sve da pokrije. Nidža i Birča totalno u kanalu, zato nisu ni dobili šansu u drugom poluvremenu. Prvi je popio klupu nakon dobijene rampe od igrača koji je za glavu niži, a drugi posle promašaja celog obruča prilikom šuta za 3, iako je bio sam kao duh. Ogi odličan, njegova bomba sa 10m i posterizovanje domaćeg centra obeležili su sportski deo ove utakmice, uz Mozlijeve 3 efektne banane. Falio je puno Redži. Idemo dalje, već u sredu nas čeka meč u Bolonji, pobedom možemo da overimo prolaz i prvo mesto u grupi. Volim Partizan!

Partizan: Walden 12, Zagorac 9, Paige 13, Gordić 14, McAdoo 4, Jaramaz 13, Veličković 6, Birčević 2, Janković, Thomas 4, Trifunović, Mosley 9.